• In English
 • У Києві відкрили меморіальну дошку українському Захиснику Денису Антіпову
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 11 травня 2023 року о 17:35

  У четвер, 11 травня, біля Церкви святого Миколая, що на Аскольдовій могилі у Києві, урочисто відкрито меморіальну дошку Денису Антіпову – українському Захиснику, лейтенанту 95 бригади, викладачу КНУ, знавцю корейської мови, активному учаснику Революції гідності, ветерану і добровольцю російсько-української війни. Він загинув у цей день минулого року поблизу села Довгеньке Ізюмського району Харківської області, визволяючи рідну країну від окупантів.

  Участь у заході взяли перший заступник Міністра у справах ветеранів Олександр Порхун, заступник Міністра оборони України Віталій Дейнега, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Корея в Україні Кім Хьонг Те, представники Офісу Президента України і Парламенту, ветеранської спільноти, викладачі і науковці Київського національного університету імені Тараса Шевченка, представники духовенства.

  “Українські добровольці – справжній взірець патріотизму та любові до рідної землі. У 2014 році сотні тисяч чоловіків та жінок мирних професій взяли до рук зброю, щоб дати відсіч російському агресору. Один з них був і Денис Антіпов – справжній Герой, цвіт української нації. Завдяки таким Воїнам ми вистояли й у перші дні повномасштабного російського вторгнення. Дякую справжнім за силу, волю, гідність, віру в Україну та в нашу перемогу”, – сказав у своїй промові Олександр Порхун під час відкриття меморіальної дошки Захиснику.

  Денис Антіпов до війни був фаховим дослідником та перекладачем корейської мови, працював асистентом на кафедрі мов і літератур Далекого Сходу та Південно-Східної Азії Навчально-наукового інституту філології, працював над кандидатською дисертацією.

  З початком російсько-української війни у 2014 році пішов до військкомату добровольцем. Здійснював аеророзвідку біля Донецького аеропорту, на Світлодарській дузі, під Попасною, в Авдіївській промзоні та інших місцях. У 2016 році повернувся з війни командиром взводу аеророзвідки батальйону.

  У мирному житті Денис розвивав власну ветеранську справу, зокрема, запустив магазин з виготовлення різноманітної сувенірної продукції UA GIFTS. Створив платформу для того, щоб інші ветерани теж могли продавати свою продукцію на його сайті. Під час епідемії коронавірусу на волонтерських засадах запустив виробництво захисних щитків для всіх охочих за собівартістю.

  Після широкомасштабного вторгнення рф Денис Антіпов повернувся у лави 95-ї окремої десантно-штурмової бригади. Неодноразово був поранений, під час лікування у госпіталі давав інтерв'ю зарубіжним телеканалам, розповідаючи про те, що відбувається в Україні.

  Прощалися із Денисом Антіповим у Києві 18 травня 2022 року у церкві св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій могилі. Похований у родинному селі Хотимир Івано-Франківської області.