Ветерани війни стануть однією з найчисленніших груп в українському суспільстві. Тому їхня швидка та якісна адаптація та реінтеграція є одночасно і викликом, і можливістю для нових та інноваційних рішень для України.
“Сьогоднішній саміт стане дієвою платформою для об’єднання зусиль всіх стейкхолдерів: державного сектору, бізнесу, представництв іноземних країн, міжнародних донорів та інститутів громадянського суспільства; і майданчиком для залучення коштів, обміну досвідом, започаткування проєктів, щоб уже сьогодні умови були гідними їхнього внеску у збереження нації”, — зазначив виконуючий обов'язки Міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун під час відкриття.
Участь у саміті взяли очільники ключових Міністерств, представники великих компаній, бізнес-асоціацій, іноземних партнерів та посольств, ветерани і ветеранки.
В.о. Міністра молоді та спорту України Матвій Бідний зосередив увагу присутніх на важливості спорту в адаптації ветеранів: "Ветеран сьогодні — головний актор нового суспільного українського договору. Він є центральною фігурою, тому всі проєкти, які реалізуються, мають бути повністю інклюзивними, орієнтованими на ветеранів. Але це не звільняє нас від обов'язку робити окремі проєкти та програми із залучення, інтеграції й адаптації ветеранів до цивільного життя. Міністерство молоді та спорту сьогодні дуже свідоме стосовно цього. Понад рік тому ми створили окремий структурний підрозділ, спрямований на ці проєкти. За цей час розроблено законопроєкт про адаптивний спорт, який сьогодні вже подано до Парламенту — він очікує ухвалення та має систематизувати цю роботу. Ми вважаємо, що спорт — найкращий шлях фізичної та ментальної адаптації ветеранів”.
Президент Американської торговельної палати Енді Гундер під час свого виступу розповів: “Ми вже почали спілкуватися із ветеранами і розуміємо, що не все можна взяти з полиці і впровадити досвід, що набули раніше. Тому важливо чути ветеранів і ветеранок, щоб знати, що їм потрібно. Українці можуть навчити багато країн світу щодо військової стратегії тактики і щодо повернення ветеранів. Важлива повага — і ми всі разом будемо над нею працювати”.
Міністерство у справах ветеранів України створює умови для гідного переходу ветеранів від військової служби до цивільного життя. Належний рівень послуг та можливостей допоможе ветеранам працювати, розвиватися і самореалізуватися.
Генеральний директор Федерації роботодавців України Руслан Іллічов заявив: "Зараз, при шаленому дефіциті кадрів, ми розуміємо, що найбільший кадровий резерв — ветерани, які будуть повертатися. Дуже важливо ветерана не лише адаптувати до його робочого місця, але й дати нові навички. І ми бачимо, що ця практика зараз дуже успішна".
Підхід Міністерства до підтримки ветеранів і ветеранок є комплексним та передбачає різний спектр можливостей: здобуття освіти, перекваліфікація, програми працевлаштування, відкриття та підтримка ветеранського бізнесу, психологічна підтримка, фізичне відновлення та ветеранський спорт, цифровізація та спрощення доступу послуг.
Більш детально на вебсайті Мінветеранів /за посиланням/.