• In English
 • У Краматорську обговорили консолідацію зусиль громадських організацій та держави для розвитку молодіжних центрів
  Міністерство молоді та спорту України, опубліковано 05 грудня 2017 року о 16:20

  4 грудня в Краматорську (Донецька область) відбувся круглий стіл «Консолідація зусиль громадських організацій та державних установ для розвитку молодіжних центрів».

  Організатором заходу стала Данcька Рада у справах біженців/Данська група з розмінування у партнерстві із ЮНІСЕФ, який підтримує створення молодіжних центрів на території Донецької області.

  Мета - об’єднання зусиль державних органів, громадських організацій, інших інститутів громадянського суспільства щодо активізації молодіжної діяльності у Донецькій області.

  Учасниками круглого столу стали заступник Міністра молоді та спорту Олександр Ярема, керівник офісу Данської Ради у справах біженців / Данської групи з розмінування у Донецькій області Валерія Джемелло, голова Управління у справах сім’ї та молоді Донецької ОДА Лілія Золкіна, директор департаменту освіти і науки Донецької ОДА Надія Оксенчук, виконуючий обов’язки голови Краматорського офісу ЮНІСЕФ Наталя Датченко, представники громадських організацій, керівники молодіжних центрів Донеччини.

  Олександр Ярема зазначив, що спільні зусилля Донецької ОДА, громадських ініціатив, міжнародних організацій у створенні молодіжних центрів можуть слугувати гарним прикладом для всієї України – різноманітні молодіжні заклади працюють у багатьох містах регіону, в тому числі близьких до зони АТО:

  "Об'єднання зусиль громадських організацій та органів влади у створенні молодіжних центрів – саме те, що потрібно у реалізації засад молодіжної політики".

  Також заступник Міністра розповів про нещодавно розроблене Типове положення про молодіжні центри, яке має бути затверджене постановою Кабінету Міністрів:

  Представники ЮНІСЕФ поділились кращими практиками роботи своїх молодіжних центрів та напрацюваннями з активізації ініціативи молодих людей на місцях.

  Лілія Золкіна презентувала обласну програму "Гідна країна для гідних людей" та окреслила коло проблемних питань у роботі новостворених молодіжних центрів. А саме питання, пов'язані із статусом молодіжних працівників.

  Учасники обговорили питання життєспроможності існуючих молодіжних центрів у Донецькій області, фінансування їх діяльності, тематичного наповнення. Центри - це осередки простору для різних активностей молоді. Можливість бути залученими до громадського життя підвищує активність молоді та знижує ризик проявів асоціальної поведінки.