• In English
 • У Києві зустрілися керівники прикордонних відомств України і Республіки Польща
  Адміністрація Державної прикордонної служби України, опубліковано 20 квітня 2018 року о 12:52

  Керівники прикордонних відомств України і Республіки Польща зустрілися учора в Києві. Під час зустрічі Голова Державної прикордонної служби України генерал-лейтенант Петро Цигикал та Головний комендант Прикордонної варти Республіки Польща бригадний генерал Прикордонної варти Томаш Прага обговорили обстановку на українсько-польському державному кордоні, проаналізували стан його охорони та обмінялись інформацією з питань протидії протиправній діяльності впродовж 2017 року.

  Очільники прикордонних відомств підтвердили, що досягнуті попередні домовленості виконані, а також позитивно оцінили результати виконання спільного патрулювання.

  Ще одним питанням для обговорення було функціонування пунктів пропуску на спільному державному кордоні. Зокрема відзначалося, що рух осіб і транспортних засобів в цілому здійснювався ритмічно. При цьому в минулому році спостерігалось незначне стале зростання пасажиропотоку на 2% (2017 рік – 23 млн. осіб, 2016 рік – 22,6 млн). Водночас кількість транспорту зменшилась на 4% (2017 рік – 7 млн транспортних засобів, 2016 рік – 7,3 млн). Крім того, на кордоні з Польщею зафіксовано збільшення кількості спроб переміщення викраденого автотранспорту в 6 разів, а також у 1,5 разу за підробленими документами. У 2,5 разу більше виявлено підроблених документів (2017 рік – 30, 2016 рік – 13) та на 35% – недійсних (2017 рік – 1029, 2016 рік – 763).

  Під час зустрічі сторони позитивно оцінили продовження у 2017 році пілотного проекту з прикордонного оформлення осіб, які перетинають кордон у пішому порядку в пункті пропуску «Угринів – Долгобичув». Також позитивно оцінено функціонування консультаційних пунктів. Керівники прикордонних відомств України і Республіки Польща зазначили, що швидкий обмін поточною інформацією сприяє належному здійсненню прикордонного контролю та удосконаленню співпраці у боротьбі із проявами злочинності як в пунктах пропуску, так і поза ними.

  Серед основних загроз на спільному кордоні Петро Цигикал та Томаш Прага відзначили незаконну міграцію. Так, минулого року зафіксовано зростання на 18% кількості спроб порушення кордону нелегальними мігрантами. Натомість вони констатували, що значно знизилась активність незаконного переміщення сигарет, в цілому у 1,5 разу (2017 рік – 691 тис. пачок, 2016 рік – 1,035 млн.). Також у ході зустрічі зауважувалося, що українсько-польський кордон залишається основним напрямком вивезення з України бурштину. Минулого року його було вилученого 412 кг, що майже в 1,5 разу більше, ніж за попередній (287 кг).

  Керівники прикордонних відомств підкреслили належний рівень взаємодії оперативних органів з питань протидії незаконному переправленню осіб та іншим видам протиправної діяльності і наголосили на важливості продовження тісної співпраці в цій сфері. Одним з прикладів такого співробітництва стало завершення минулого року спільної операції (Україна, Польща, Литва, Великобританія) з ліквідації міжнародного каналу переправлення до Західної Європи громадян України з метою трудової експлуатації і затримання у Литві організатора та членів організованого злочинного угруповання. А в цьому році спільними зусиллями (Україна, Польща, Молдова) ліквідовано фабрику з виробництва контрафактних сигарет та міжнародне злочинне угруповання.

  З метою підвищення ефективності співпраці в оперативній сфері сторони підписали Протокол про співробітництво у сфері боротьби з організованою злочинністю.