• In English
 • У Києві відбувся семінар з питань організації «Ігор Нескорених-2018»
  Міністерство оборони України, опубліковано 22 лютого 2018 року о 17:56

  22 лютого в Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського відбувся семінар з питань організації підготовки та забезпечення участі збірної команди в міжнародних спортивних змаганнях «Ігри Нескорених-2018» серед військовослужбовців та ветеранів, які зазнали травм, поранень або захворювань під час бойових дій та забезпечення проведення оздоровчої та фізкультурно-спортивної реабілітації військовослужбовців-учасників бойових дій.

  «В 2017 році збірна команди України вперше взяла участь в Іграх Нескорених в місті Торонто, у Канаді. 15 спортсменів виборювали право здобути перемогу. І з цих 15 спортсменів ми отримали 14 медалей, з яких 8 золотих, 3 срібних і 3 бронзові медалі. Сьогодні ми проводимо організаційні заходи для підготовки команди, яка представлятиме Україну в Австралії», – повідомив начальник Управління фізичної культури і спорту Міністерства оборони України полковник Юрій Фіногенов.

  За словами радника Міністра оборони України Дмитра Грищенка, Збройні Сили України вже другий рік поспіль призначені відповідальними за проект підготовки команди України для участі в міжнародних змаганнях «Ігри Нескорених».

  «Звертаю увагу присутніх, що питання адаптації військовослужбовців та ветеранів до суспільного життя є дуже важливим для України, адже на сьогоднішній день понад 500 тисяч громадян брали участь в проведенні АТО. Також в рамках «Ігор Нескорених» за сприяння Міністра оборони України генерала армії України Степана Полторака та Федерації футболу України планується проведення турніру з міні-футболу «Кубок Нескорених» серед військовослужбовців і ветеранів з обмеженими фізичними можливостями», – розповів Дмитро Грищенко.

  Під час семінару учасники обговорили досвід участі команди України в Іграх Нескорених 2017 року, питання організації та забезпечення навчально-тренувального процесу, матеріально-технічної бази та медичного супроводу тренувального процесу.

  «Мені дуже приємно, що на сьогоднішньому заході присутні представники різних областей нашої держави, на яких буде покладатися майбутнє наших ветеранів, які долучаються до спорту», – сказав Уповноважений Президента з питань реабілітації учасників АТО Вадим Свириденко.

  Тестування, всеукраїнські змагання та навчально-тренувальні збори відбудуться за участю провідних тренерів закладів фізичної культури і спорту Міністерства оборони України.

  «Планується, що спортсмени України братимуть участь у 6 видах спорту: стрільба з луку, атлетика, веслування на тренажерах, пауерліфтинг, велоспорт на шосе, плавання. Розглядається можливість участі спортсменів команди у грі в волейбол сидячи, велоспорт сидячи та атлетика на візках. За рішенням організаційного комітету змагань для України виділено квоту 48 осіб, із них – 15 спортсменів, 3 – менеджера команди та 30 супроводжуючих», – розповіла координатор проекту «Ігри Нескорених» в Україні Оксана Горбач.

  Нагадаємо, що 25 лютого завершується збір заявок на відкриті спортивні тестування та на участь в національних «Іграх Нескорених-2018».

  Тестування для відбору до складу Національної збірної України відбудуться у 6 спортивних дисциплінах: атлетика (біг та штовхання ядра), стрільба з луку, плавання, пауерліфтинг, веслування на тренажерах, велоспорт на шосе.

  Зареєструватися можуть ветерани та діючі військовослужбовці Збройних сил України, Національна поліція України, Державна прикордонна служба України, Служба безпеки України, Національна гвардія України, а також добровольчих формувань, які були поранені, травмовані або захворіли під час або внаслідок виконання службових обов’язків в зоні бойових дій в зоні АТО або в ході миротворчих операцій за участю України.

  Реєстрація заявки на відкриті спортивні тестування є обов’язковою для всіх бажаючих стати членом національної збірної у Іграх Нескорених і є доступною за посиланням: https://invictusgames.in.ua/become-a-sportsman