• In English
 • У Києві відбувся Семінар з оцінки інфраструктури та проектів спільного інтересу Східного партнерства

  Під егідою Енергетичного Співтовариства в рамках проекту EU4Energy пройшов Семінар з оцінки інфраструктури та проектів спільного інтересу Східного партнерства (регуляторні аспекти та плани).

  Наталія Бойко, заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України з європейської інтеграції, взяла участь у відкритті зазначеного заходу та відзначила, що «крок за кроком Україна здійснює всі необхідні заходи щодо виконання своїх міжнародних зобов’язань на євроінтеграційному шляху, дотримується курсу на проведення глибоких та системних реформ, що спрямовані на підвищення рівня енергетичної безпеки, розвиток конкуренції, захист прав споживачів та ринкову інтеграцію. Інфраструктурна інтеграція, зокрема й шляхом якісної реалізації важливих проектів спільного інтересу, - це ключовий фактор для успішної ринкової інтеграції  з ЄС».

  Також вона підкреслила, що «повна синхронізація української енергетичної системи з європейською та здійснення її відокремлення від паралельної роботи з енергетичними системами Росії та Білорусі є ключовим стратегічним пріоритетом для України».

  На семінарі було підкреслено важливість транспозиції положень Регламенту ЄС 347/2013 про керівні принципи для транс’європейської енергетичної інфраструктури, який передбачає необхідність планування, зокрема шляхом формування і затвердження Планів розвитку системи передачі й у сфері електроенергетики, і в газовій сфері на наступні 10 років, а також затвердження 3-річного інвестиційного плану для енергетичних проектів.

  Крім цього, представники регуляторів України, Вірменії, України, Азербайджану, Грузії та Білорусі поділились досвідом щодо формування таких планів для інфраструктурних проектів та їх регулювання.

  Відбулися обговорення впровадження проектів спільного інтересу Енергетичного Співтовариства (PECI/PMI) та проектів спільного інтересу Східного партнерства (PEPI), зокрема методологія оцінки отримання проектами статусу PECI/PMI або PEPI.

  Від Міненерговугілля у заході взяли участь представники Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції, Директорату енергетичних ринків та Управління міжнародного співробітництва.