• In English
 • У Києві відбулося засідання експертів НАТО та Міністерства оборони України
  Міністерство оборони України, опубліковано 05 листопада 2018 року о 15:56

  Сьогодні, 5 листопада, у приміщенні Посольства Литовської Республіки в Україні відбулося спільне робоче засідання експертів НАТО та Міністерства оборони України з питань розвитку системи військової освіти України.

  У заході, який проводиться під керівництвом першого заступника Міністра оборони України Івана Руснака, беруть участь Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс, директор Департаменту військової освіти, науки, соціальної та гуманітарної політики генерал-майор Микола Садовський, група експертів НАТО в галузі військової освіти – керівник програми DEEP (програма удосконалення військової освіти НАТО) Маріуш Соліс, начальник Академії Збройних сил Литви бригадний генерал Альгіс Вайселіунас, професор Ягеллонського університету генерал-майор у відставці Богуслав Пацек, начальник військової підготовки Управління об’єднаного навчання Об’єднаного комітету начальників штабів Збройних сил США полковник Тім Тіг та керівники вищих військових навчальних закладів України.

  Під час засідання, яке проводиться у Посольстві Литовської Республіки в Україні, учасники спільно з робочою групою експертів НАТО обмінюються думками та поглядами щодо вдосконалення системи підготовки військових кадрів, обговорюють подальші кроки щодо розвитку військової освіти в Україні.

  «Ми розуміємо, що реформи не відбуваються швидко, але сподіваємося, що робота, яку почали наші експерти з військового навчання разом з партнерами НАТО, буде важливою для України в досягненні стандартів НАТО. Я дуже радий, що особисто Міністр оборони України Степан Полторак приділяє багато уваги цій реформі. Ми разом з союзниками завжди будемо вас підтримувати», – зазначив Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс.

  Перший заступник Міністра оборони України Іван Руснак зазначив, що питання персоналу, кадрового менеджменту, питання підготовки і навчання завжди були, є і будуть пріоритетом у діяльності органів військового управління армії. Всі чудово розуміють, що, якщо людина навчена, підготовлена, забезпечена, то врешті-решт вона чітко розуміє свій кар’єрний ріст по подальшій службі. Така людина забезпечить ефективне використання озброєння, техніки, дій підрозділів і Збройних сил в цілому.

  «Враховуючи результати і досвід Антитерористичної операції на сході України, зараз Операції об’єднаних сил, враховуючи протистояння агресії з боку Російської Федерації, і розуміючи місце та роль сил оборони в забезпеченні безпеки нашої держави, керівництвом оборонного відомства та Генерального штабу питання військової освіти і підготовки кадрів від рядового до генерала визначено важливим завданням у ході оборонної реформи України», – наголосив Іван Руснак.

  Також він додав, що «незважаючи на той факт, що протягом 5 років відбувався один з найважчих періодів в історії України та Збройних Сил України – бойові дії на сході нашої держави – ВВНЗ за підтримки партнерів НАТО зробили значні кроки для вдосконалення навчального процесу. Головним результатом нашої спільної роботи було те, що наші військові навчальні заклади максимально знайшли порозуміння з відповідними структурами НАТО, і в результаті ми запровадили новітні технології, процес підготовки, навчання в систему кадрового менеджменту».

  Директор програми DEEP, представник Політичного директорату Міжнародного секретаріату НАТО пан Маріуш Соліс, зокрема наголосив, що: «це вперше, коли ми зібрали в одному місті стільки поважних гостей, генералів, командирів. Стільки «зірок» ми ще ніколи не збирали у нас в НАТО. За останні 5 років ми дуже багато чого вже досягли і представники ВВНЗ також мають чим пишатися. Україна має велику підтримку з боку держав-членів НАТО, тому ми надамо вам підтримку у ваших намаганнях, послухаємо ваш досвід, те, що ви вже зробили і завтра сформулюємо рекомендації для подальшого просування. Ми тут для того, щоб допомогти вам. Ми ваші друзі».

  У ході заходу перший заступник Міністра оборони України вручив відомчі нагороди представникам НАТО.