• In English
 • У Києві відбулася міжнародна конференція з морської безпеки
  Міністерство оборони України, опубліковано 28 листопада 2017 року о 16:41

  28 листопада у Києві відбулася міжнародна конференція з морської безпеки. У заході взяли участь командувач Військово-Морських Сил Збройних Сил України віце-адмірал Ігор Воронченко, Надзвичайний та Повноважний посол США в Україні пані Марі Йованович, директор Центру інформації та документації НАТО Барбора Маронкова, заступник Секретаря Ради національної безпеки та оборони України Олександр Літвіненко, президент Jamestown foundation Глен Ховард, народні депутати та інші запрошені.

  «Україна має статус морської держави завдяки своєму вагомому внеску у морську безпеку: участі у регіональних ініціативах у Чорному морі, у морських операціях під проводом НАТО і Європейського Союзу,  розвитку мореплавства, вивчення Світового океану, а також завдяки сприятливому географічному положенню. Жодна прибережна країна ніколи не буде суверенною, якщо вона не матиме і не розвиватиме свої Військово-Морські Сили», - зазначив під час відкриття конференції Командувач Військово-Морських Сил Збройних Сил України віце-адмірал Ігор Воронченко.

  «Хочу подякувати громадській організації – Міжнародному центру стратегій безпеки і оборони та особисто його керівнику – адміралу Ігорю Кабаненку за підтримку у проведенні сьогоднішньої Конференції. А також хочу привітати представників командування 6-го флоту ВМС США контр-адмірала Деніела У. Двойєр та командування ВМС Турецької республіки контр-адмірала Явуз Кілік. Також хочу подякувати пану ГленуГоварду, президенту Джеймстаун фаундейшн за допомогу Військово-Морським Силам Збройних Сил України та усім, хто доклав зусиль для організації цього заходу», - додав віце-адмірал Ігор Воронченко.

  Надзвичайний та Повноважний посол США в Україні Марі Йованович наголосила, що міжнародна спільнота вчинила дуже правильно, коли закцентувала свою увагу на підтримці зусиль України у відновленні її територіальної цілісності та суверенітету.

  «Незаконна окупація Криму та бойові дії на Донбасі – це були перші ознаки порушення міжнародного права», - додала вона.

  В рамках конференції присутні обговорили безпекові зміни в Чорноморському регіоні, регіональні і глобальні соціально-політичні та економічні наслідки викликів безпеці в Чорноморському регіоні та Чорноморську політику НАТО.