• In English
 • У Києві стартував Всеукраїнський проект «Чисті пляжі разом!»
  Міністерство молоді та спорту України, опубліковано 18 червня 2021 року о 13:13

  17 червня в Києві запустили довготривалий Всеукраїнський проект «Чисті пляжі разом!», покликаний вивести пляжі України на рівень, відповідний світовим екологічним стандартам, сформувати культуру правильного поводження з відходами серед відпочиваючих.

  Проект розпланований на три роки та наповнений значною кількістю екологічних активностей. Серед яких івенти, фестивалі, тренінги, табори, форуми, літні кінотеатри, формування екопатрульних бригад тощо. Протягом 2021-2023 років організатори допомагатимуть уникати накопичення сміття на пляжах, об’єднувати зусилля громади та місцевих муніципалітетів, налагоджувати співпрацю, організовувати локальні толоки пляжів, сортувати знайдену вторинну сировину й здавати її на перероблення, користуватися багаторазовим пакуванням. Програма сформована таким чином, що кожен рівноцінно зможе стати двигуном змін на краще, незалежно від того, де відпочиватиме: на морі, озері чи біля річок.

  У столиці презентація вперше відбулась на пляжі, який уже має екологічний сертифікат – блакитний прапор. Це муніципальний пляж "Венеція" у Гідропарку.

  Участь у заході взяла заступник Міністра молоді та спорту Марина Попатенко, яка зауважила, що насамперед цей проект про відповідальність і відповідальне ставлення.

  Марина Попатенко закликала молодь ставати активними учасниками змін у своїх громадах, ініціювати та долучатись до реалізації програм і заходів. Йшлося і про механізми реалізації ініціатив, такі як конкурс з визначення проектів, розроблених молодіжними та дитячими громадськими організаціями, для реалізації яких надається фінансова підтримка.

  Акцентувала заступник Міністра і на ролі волонтерства, що відкриває багато можливостей для молоді та дає змогу підвищити рівень компетенції. 

  Організатором проекту виступив Всеукраїнський молодіжний рух «Let’s do it Ukraine за підтримки Міністерства молоді та спорту, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів, Державного агентства водних ресурсів, Українського державного центру позашкільної освіти, Національного еколого-натуралістичного центру, міжнародного фонду PepsiCo Foundation, ряду громадських організацій.