• In English
 • У Києві розпочались змагання чемпіонату світу зі стрибків у воду серед юніорів
  Міністерство молоді та спорту України, опубліковано 23 липня 2018 року о 14:22

  Командними змаганнями розпочався в Києві 22 чемпіонату світу зі стрибків у воду серед юніорів (22nd FINA World Junior Diving Championships).

  У прес-конференції з нагоди відкриття, яка відбулась перед фіналом першого дня, взяли участь Міністр молоді та спорту Ігор Жданов, президент Федерації стрибків у воду Ігор Лисов, почесний секретар Міжнародної федерації водних видів спорту (FINA) Кетлін Мері Симен, головний тренер збірної України Тамара Токмачова.

  «Я радий вітати спортивну спільноту, яка займається стрибками у воду у всьому світі. В минулому році ми провели чемпіонат Європи зі стрибків у воду серед дорослих спортсменів, і отримали високу оцінку Європейської федерації. Проведення в Україні міжнародних змагань високого класу — це спільна робота Федерації, Міністерства, Національного Олімпійського комітету. Справа федерації — тренування спортсменів, справа Міністерства — створити умови для тренувань і участі у змаганнях. Ми таку спільну роботу робили в минулому році, і в цьому», - зазначив Міністр Ігор Жданов у вітальному слові.

  Почесний секретар Міжнародної федерації водних видів спорту (FINA) Кетлін Мері Симен зазначила, що рівень збірної України росте з року в рік, і висловила сподівання на успішний виступ нашої збірної. Вона також високо оцінила інфраструктуру палацу водних видів спорту «Ліко», де тренуються українські спортсмени. Зокрема, відзначила наявність «сухої» ями для стрибків.

  Тамара Токмачова розповіла учасникам прес-конференції про перебіг підготовки збірної до цих змагань.

  «Ми вдячні президенту FINA, Джуліо Магліоне за те, що цей захід відбувається саме в Києві. Ми дуже раді приймати ці змагання у нас, і вже подали заявку на проведення чемпіонату Європи у наступному році», - зазначив Ігор Лисов. Він також зазначив, що більшість країн-учасниць світової першості представлена найсильнішим складом - є спортсмени, які вже входять до дорослих збірних.

  Зазначимо, що збірна України представлена на цих змаганнях 12 спортсменами — 8 юнаками та 4 дівчатами. Всього ж у чемпіонаті заявлено участь понад 500 учасників із 49 країн світу віком від 14 до 18 років.

  На чемпіонаті буде розіграно 17 комплектів нагород та 36 ліцензій на ІІІ Юнацькі Олімпійські Ігри, що відбудуться у жовтні цього року у Буенос-Айресі (Аргентина).