• In English
 • У Києві пройшов національний тристоронній круглий стіл з питань загальнообов’язкового пенсійного забезпечення другого рівня в Україні
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 05 грудня 2018 року о 09:28

  4 грудня Міністерством соціальної політики разом з Міжнародною організацією праці проведено національний тристоронній круглий стіл з питань загальнообов'язкової накопичувальної пенсійної системи в Україні. Його мета – ознайомлення із практикою роботи та досвідом роботи другого рівня пенсійного забезпечення  пенсійних реформ у сусідніх європейських країнах та інших регіонах, зокрема в Латинській Америці, інформування соціальних партнерів про переваги та недоліки приватизованої пенсійної системи, а також обговорення ключових питань майбутнього пенсійної системи України.

  Як відомо, у червні 2016 року Україна ратифікувала Конвенцію МОП про соціальне забезпечення (мінімальні стандарти) (№ 102), взявши на себе зобов’язання з усіх дев’яти видів соціального забезпечення. Це був важливий крок щодо підтримки добре функціонуючої системи соціального захисту, яка забезпечує ефективний доступ до охорони здоров'я та належну безпеку доходів для всіх.

  У 2017 році, після ратифікації та набуття чинності Конвенцією № 102, Уряд ухвалив зміни до Закону про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (Закон № 1058). Зміни спрямовані на збільшення існуючих пенсій для відновлення їхньої втраченої реальної цінності через неіндексування протягом останніх років та внесення низки змін до майбутніх прав на пенсію: задля збереження стійкості Пенсійного фонду в довгостроковій перспективі. У той же час у 2016 році ставка єдиного соціального внеску була суттєво знижена з приблизно 40% до 22%.

  За цих обставин Уряд України готує законопроект про запровадження обов'язкової пенсійної накопичувальної системи як частини пенсійної системи України.

  У своєму виступі заступник Міністра соціальної політики України Микола Шамбір зазначив, що напрацювання Міжнародної організації праці у питанні накопичувальної системи є актуальними для України, адже Україна перебуває у стані розбудови пенсійної системи, тому питання запровадження другого рівня пенсійної системи необхідно розглядати з усіх сторін. «Важливо вивчити світовий досвід і уникнути зроблених помилок при впровадженні обов'язкової пенсійної накопичувальної системи», - наголосив Микола Шамбір. Він також закликав усіх соціальних партнерів взяти активну участь в обговоренні та зупинився на проблемних питаннях, що виникли після прийняття пенсійної реформи: це і спеціальні пенсії, пенсії за вислугу років, дефіцит Пенсійного фонду України. Також Микола Шамбір наголосив, що основні ризики запровадження накопичувальної системи – це збереження коштів і гарантії, щоб ці кошти не були знівельовані.

  Під час заходу були висловлені пропозиції та зауваження від соціальних партнерів, міжнародних експертів, які будуть враховані під час підготовки законопроекту про запровадження з 2019 року обов'язкової пенсійної накопичувальної системи.