• In English
 • У Києві презентували освітній проект “Публічне адміністрування у сфері молодіжної політики”
  Міністерство молоді та спорту України, опубліковано 05 березня 2018 року о 17:21

  Базовий принцип 50 на 50, який, зокрема, використовує Рада Європи допомагає краще розуміти один одного, вибудовувати діалог і партнерські взаємини. Саме цей принцип закладений в освітній програмі “Публічне адміністрування у сфері молодіжної політики”.

  На це звернув увагу заступник Міністра молоді та спорту Олександр Ярема на презентації програми, що відбувалась 5 березня в “Укрінформі”.

  За словами Олександра Яреми, програма побудована на партнерських засадах таким чином, що учасниками проекту в рівних пропорціях стануть представники громадянського суспільства та органів влади, які відповідають за організацію молодіжної політики.

  Заступник Міністра наголосив на ролі кадрів, які можуть комунікувати з молодими людьми, використовуючи мову молоді. “Вони мають можливість “запалювати” молодих людей, показувати, яким чином участь у житті громади, у житті регіону, країни може змінювати цю країну,” - зауважив посадовець.

  Окрім цього, Олександр Ярема акцентував на поєднанні формальної та неформальної освіти  у проекті “Публічне адміністрування у сфері молодіжної політики”.

  Він зазначив, що Міністерство молоді та спорту реалізує певні програми, спрямовані на розвиток неформальної освіти. А завдяки даному проекту є можливість більш ефективно та систематично інтегрувати ці напрацювання, щоб процеси ключових реформ, зокрема, децентралізації отримали кадровий потенціал, кадровий ресурс. А найголовніше, щоб молоді люди відчували себе включеними в цю реформу, відчули, що це їхня реформа, їхня відповідальність і їхні можливості.

  Про те, чому виникла ідея освітньої програм розповів керівник ГО “Освітньо-аналітичний центр розвитку громад” Максим Черкашин. Так, одним із значних поштовхів став величезний брак кадрів у громадах.

  “В Україні створено понад 700 об'єднаних громад. І децентралізація - це шанс залишити молодь в Україні”, - наголосив Максим Черкашин.

  Він поінформував, що програма “Публічне адміністрування у сфері молодіжної політики” є унікальною та, наразі, пілотною. Між сесіями будуть завдання, які учасники реалізовуватимуть у своїх громадах, таким чином перетворюючи теоретичні знання на практичні навички. Фінальним акордом стане випускова робота, яка пов'язана з напрацюванням концепції розвитку молоді у власній громаді.

  Організаційно-технічні питання реалізації програми проаналізував кандидат економічних наук, доцент Тернопільського національного економічного університету Олександр Квасовський.

  “Згідно з навчальним планом, на виконання програми передбачається 200 академічних годин, у тому числі 100 — за денною формою та 100 — дистанційна робота, - зазначив Олександр Квасовський. - На паритетних засадах залучатимемо провідних науково-педагогічних працівників, керівників та менеджерів громадських організацій, за можливості, народних депутатів та представників Мінмолодьспорту. Коло тренерів, лекторів і коучів буде широким. І саме ця багатогранність дасть слухачам необхідні знання та практичні навички у сфері реалізації молодіжної політики на рівні територіальних громад”.

  Представник програми “U-LEAD” Астрід Коль підкреслила важливість та значення реформи децентралізації. А також звернула увагу на майбутнє об'єднаних територіальних громад і ролі молоді у процесах змін.

  Нагадаємо, проект “Публічне адміністрування у сфері молодіжної політики” реалізовує громадська організація “Освітньо-аналітичний центр розвитку громад” спільно з Тернопільським національним економічним університетом, Міністерством молоді та спорту України, Комітетом Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму за підтримки “U-LEAD з Європою”.

  Учасниками проекту стануть 20 представників восьми об’єднаних громад заходу України. 50% учасників проекту представлятимуть органи місцевого самоврядування, а 50%л – це лідери громадських організацій.