• In English
 • У Києві презентували книгу Миколи Семени "Кримський репортаж"
  Міністерство інформаційної політики України, опубліковано 22 грудня 2017 року о 14:52

  21 грудня 2017 року в Кримському домі у Києві відбувся захід на підтримку політичних в'язнів Кремля "НЕ свобода слова".

  В рамках заходу було презентовано книгу видатного українського журналіста, незаконно засудженого в окупованому РФ Криму, Миколи Семени "Кримський репортаж" (хроніки окупації Криму 2014 - 2016 рр).

  Міністр інформаційної політики України Юрій Стець сказав на заході: «Я дуже радий, що Міністерство інформаційної політики України мало честь долучитись до видання книги відомого українського журналіста Миколи Семени. Цю книгу з публікаціями, що робив журналіст Микола Семена в окупованому Криму, ми плануємо наступного року перекласти англійською для поширення її в світі».

  У свою чергу Мустафа Джемілєв, Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу, зазначив, що дуже важливо, щоб ці книги було розповсюджено в світі, оскільки зараз бракує інформації про Крим в міжнародних виданнях. «Я дякую пану Міністру за те, що ви плануєте це зробити, незважаючи на те, що у вас й так є велика кількість інших проектів», - додав Мустафа Джемілєв.

  Присутній на заході Джордж Кент, заступник Голови дипломатичної місії США, виступив з промовою та зазначив, що кримці живуть в умовах окупації, а журналісти на окупованому півострові перетворилися на мішень і так сталося з Миколою Семеною. «Журналісти потрібні, щоб казати правду. Демократія не може жити без вільної преси». Він твердо додав, що Крим – це Україна, і всі очікують коли півострів буде вільний.

  Також під час заходу видання «Крим.Реалії» презентували фільм про Миколу Семену.

  Участь у заході взяли: Юрій Стець, Міністр інформаційної політики України; Джордж Кент, заступник Голови дипломатичної місії США; Мустафа Джемілєв, народний депутат України, Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу; Ільмі Умеров, заступник Голови Меджлісу кримськотатарського народу; журналісти, правозахисники та активісти.

  Організатори: Міністерство інформаційної політики України, державне підприємство «Кримський Дім».

  Нагадаємо, 22 вересня 2017 року, підконтрольний Кремлю Залізничний районний суд Сімферополя, оголосив вирок кримському журналісту, автору "Радіо Свобода" і "Крим.Реалії" Миколі Семені. Тоді журналісту призначили покарання у вигляді двох з половиною років умовно з випробувальним терміном у три роки і забороною займатися публічною діяльністю. Згодом суд пом’якшив вирок журналісту в частині додаткового покарання – зменшив строк заборони займатися публічною діяльністю з трьох років до двох.