• In English
 • У Києві презентували 427 національних рекордів, які українці встановили 2017 року
  Міністерство молоді та спорту України, опубліковано 14 грудня 2017 року о 17:38

  14 грудня у Холі чемпіонів головної спортивної арени країни відбулася презентація книги "Національний реєстр рекордів України-2018". Понад 400 надзвичайних і неординарних  досягнень, якими вражали протягом 2017 своїх співвітчизників рекордсмени, були включені до видання.

  В урочистостях взяв участь заступник Міністра молоді і спорту України з питань європейської інтеграції Микола Мовчан. Він передав слова вітань від Міністра Ігоря Жданова, зауваживши, що значну частину української Книги Рекордів становлять спортивні досягнення. Їх цього року в ній – 59.

  “Книга Рекордів виконує дуже важливу місію. Вона популяризує масовий спорт та рухову активність, мотивує на нові досягнення, доводить, що спортивні рекорди та перемоги – доступні кожному, у будь-якому віці. Маємо ще одне підтвердження, що українці – велика та потужна спортивна нація. Бажаю усім вам нових яскравих перемог в ім’я України”, - йдеться у зверненні Міністра.

  Разом з атлетами на сторінках видання можна побачити представників різних професій із всіх куточків України, які представлені в таких категоріях як “Мистецтво”, “Космос”, “Діти”, “ЗМІ”, “Повітряні рекорди”, “Наука та технології” і т.д.

  Під час презентації було також написано іще одну сторінку звершень. Рекорд, що продемонстрував могутність людського подиху «Найбільша кількість свічок, полум'я яких задуте одним подихом» та «Людина з найбільшим об'ємом легенів» увійде в розділ «Міжнародні досягнення» вже наступного випуску книги.

  Окрім того, під час заходу володарка титулу «Найсильніша жінка планети» Ольга Лящук встановила черговий рекорд. Українка 17 разів за 1 хвилину підняла бетонну книгу вагою в 90 кілограмів.

  Слід відзначити, що з моменту першого видання героями Книги рекордів стало понад 200 000 українців.

  Про те, як розпочинався проект і чого досягли через сім років існування розповів його засновник, відомий спортивний коментатор, президент Національного Реєстру Рекордів України Валентин Щербачов.

  “Ідеологія нашого Реєстру рекордів – підняти оптимізм українців. Показати, що ми – господарі свого життя і не знаємо меж людських можливостей”, - підкреслив Валентин Щербачов.

  Разом з рекордсменами участь у заході також взяли радники Міністра молоді та спорту Павло Булгак та Володимир Бульба, уславлені спортсмени, багаторазові чемпіони України та світу в силових видах спорту Василь Вірастюк та Сергій Конюшок, рекордсменка Національного Реєстру Рекордів стронгвуман Лідія Гунько, представники мас-медіа.