• In English
 • У Іванківському районі розпочато реалізацію проекту з реабілітації місць зберігання радіоактивних відходів чорнобильського походження
  Міністерство екології та природних ресурсів України, опубліковано 07 травня 2018 року о 14:22

  Проект міжнародної технічної допомоги щодо реабілітації місць зберігання радіоактивних відходів (РАВ) чорнобильського походження, розташованих за межами зони відчуження, входить до стадії практичної реалізації. За фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках Програми «Інструмент співробітництва у галузі ядерної безпеки» зазначені ділянки тимчасового зберігання РАВ були проранжовані за ступенем їх радіаційної небезпеки.

  «Ці місця знаходяться в межах Житомирської, Київської та Чернігівської областей, часто – у безпосередній близькості до населених пунктів. Пункт захоронення «Піски-1», який був визнаний одним з 9 найбільш небезпечних об’єктів, знаходиться лише за 20 км від Іванкова і перебуває в занедбаному стані. Зважаючи на це, «Піски-1» було обрано в якості пілотного об’єкта та для нього вже розроблено технічне рішення щодо реабілітації», – розповідає директор ДСП «Київський ДМСК» Михайло Ходорівський.

  Роботи з реабілітації майданчика передбачають, зокрема, вилучення близько 300 куб. м РАВ та забруднених ґрунтів. Після цього вони мають бути вивезені до сховища комплексу «Буряківка», розташованого в межах зони відчуження, з метою остаточного захоронення.

  У рамках проекту до ДСП «Київський ДМСК» вже поставлено обладнання для детальної характеризації ПЗВД (пункту захоронення відходів дезактивації) та вилучення РАВ: мобільне та портативне обладнання для радіологічних вимірювань, обладнання для вилучення і транспортування РАВ, а також засоби зв’язку та індивідуального захисту. Все обладнання пройшло приймальні випробування, а для персоналу було проведено навчання щодо роботи з отриманими пристроями.

  Наступним кроком стане детальна характеризація об’єкта, після чого фахівці зможуть перейти до очищення ПЗРВ «Піски-1» від накопичених РАВ.

  Довідково

  ПЗВД «Піски-1» функціонував у 1987-1989 роках. Він отримував відходи, утворені в результаті робіт з дезактивації в сусідніх селах (Піски, Карпіловка та ін.). Загальна площа місця захоронення радіоактивних відходів оцінюється в 124 кв. м. Тут зберігаються близько 200 куб. м відходів, які містять Цезій-137, Стронцій-90, Америцій-241.