• In English
 • У І півріччі цього року за результатами земельних аукціонів до місцевих бюджетів Одеської області надійшло більше 13 млн гривень

  У І півріччі 2018 року в Одеській області реалізовано права оренди на 118 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 3 242 гектара. Відповідні земельні торги було проведено Головним управлінням Держгеокадастру в Одеській області.

  Стартову ставку річної орендної плати було встановлено на рівні 8% від нормативної грошової оцінки, що у грошовому еквіваленті складає 7 107 тис. гривень. За результатами земельних аукціонів ставку річної орендної плати у середньому по Одеській області вдалося підвищити до 14,67% від нормативної грошової оцінки, завдяки чому забезпечено додаткове надходження до місцевих бюджетів області на загальну суму 13 031 тис. гривень.

  При цьому, середня вартість оренди 1 га землі за шість місяців поточного року склала 4 019 гривень.

  Найбільшу кількість прав оренди на земельні ділянки продано на території Великомихайлівського (8 ділянок площею 553,9 га), Подільського (29 ділянок площею 499,3 га), Ширяївського (24 ділянки площею 463,8 га) та Роздільнянського (12 ділянок площею 443,0 га) районів Одеської області.

  Найвищі ставки орендної плати встановлено по земельних ділянках, розташованих на території Ізмаїльського, Окнянського, Саратського районів Одеської області.

  Довідково

  Земельні торги проводять відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

  Із детальною інформацією про земельні ділянки, права оренди на які виставлені на продаж, можна ознайомитися в розділі «Земельні аукціони» на офіційному веб-сайті Держгеокадастру.