• In English
 • У Холодному Яру відкрито пам’ятний знак загиблим воїнам 93-ї окремої механізованої бригади «Холодний Яр»
  Міністерство оборони України, опубліковано 15 квітня 2019 року о 11:02

  14 квітня на території Національного історико-культурного заповідника «Чигирин» Черкаської області урочисто відкрили пам’ятник на честь загиблих воїнів легендарної 93-ї окремої механізованої бригади «Холодний Яр», які полягли в боротьбі за волю України на Донбасі.

  Скульптуру встановлено обабіч польової дороги поруч з Мотриним монастирем у Холодному Яру. Крім діючих та колишніх військовослужбовців бригади, участь у заході взяли курсанти вищих військових навчальних закладів, військові ліцеїсти з Києва й Одеси, учасники бойових дій та мешканці Черкащини.

  Звертаючись до присутніх командир 93-ї окремої механізованої бригади «Холодний Яр» підполковник Дмитро Брижинський зазначив, що для нього велика честь керувати однією з найбоєздатніших бригад українського війська. Він подякував усім, хто допоміг відкрити пам’ятний знак та запевнив, що його підлеглі зроблять все можливе, аби Україна була вільною і суверенною державою.

  «93-тя окрема механізована бригада «Холодний Яр» пройшла нелегкий бойових шлях. Наші бійці воювали в Пісках, Авдіївці, Донецькому аеропорту та інших гарячих точках Донбасу. 287 воїнів бригади віддали свої життя за Україну, за рідну землю, за нашу свободу. Ми пам’ятаємо кожного нашого загиблого героя. Цей знак – данина пам'яті нашим бойовим побратимам, – наголосив підполковник Дмитро Брижинський. – Ворог боїться нас, адже ми сильні. Україна має нових бойових командирів, офіцерів і солдатів. Російський агресор боїться реальної сили – сили Збройних Сил України. Перемога буде за нами!»

  Фінансову допомогу для створення пам’ятного знака надали військовослужбовці бригади.