• In English
 • У Грузії розпочався фестиваль українського кіно "Україна у фокусі"
  Міністерство культури України, опубліковано 27 квітня 2018 року о 10:41

  Міністр культури України Євген Нищук взяв участь у відкритті в Тбілісі четвертого щорічного фестивалю українського кіно «Україна у фокусі» («Ukraine in Focus»).

  За його словами, цей кінофорум вже став доброю традицією знайомства  грузинського глядача з новими кіноздобутками українських кінематографістів. Цьогорічна програма широко представляє сучасну українську кіноіндустрію – драма, комедія, трилер, кіно для дитячої аудиторії та документалістика. 

  «Для нас дуже важливо, щоб грузинська аудиторія побачила відродження українського кіновиробництва, яке тривалий час знаходилось у стані стагнації та пригнічення  експансією кінопродукції російського виробництва. Сьогодні відбувається відродження повного циклу українського кіновиробництва і дуже важливо, що розвиток кінематографії є  одним із пріоритетів державної політики та має потужну фінансову підтримку з боку Уряду, - говорить Євген Нищук. - Під час цьогорічного фестивалю ми хочемо показати, чим живе наше суспільство, які теми нас  хвилюють. Більшість фільмів програми - це жива історія сучасної України. Тому нам дуже важливо, щоб грузинський глядач  побачив та відчув, що зараз переживає Україна. Так склалось історично, що Грузія і Україна дуже тісно пов’язані і в культурному напрямку, і ментально мають дуже близькі погляди, що може стати гарним підґрунтям для налагодження тісного співробітництва у розвитку кіно та реалізації спільних кінопроектів».    

  Відкриття кінофоруму  відбулося показом словацько-українського трилера «Межа» режисера Петера Беб'яка про контрабанду на кордоні між Україною та Словаччиною. Світова прем'єра стрічки відбулася 3 липня 2017 році на 52-му Міжнародному кінофестивалі у Карлових Варах, де вона брала участь в конкурсній програмі та здобула Приз за найкращу режисерську роботу. Фільм був висунутий Словаччиною на здобуття премії «Оскар» в номінації «Кращий фільм іноземною мовою».

  У рамках цьогорічного фестивалю «Україна у фокусі» буде представлено дев'ять сучасних українських фільмів, які  вже завоювали міжнародне визнання.

  Покази українських фільмів відбудуться 26-29 квітня в тбіліському кінотеатрі «Амірані». Відвідувачі зможуть переглянути стрічки українського режисера кримськотатарського походження Ахтема Сеітаблаєва «Кіборги» та «Чужа молитва», фільм-фентезі режисера Юрія Ковальова «Сторожова застава», психологічну драму Марини Степанської «Стрімголов». Закриє фестиваль кінокомедія «DZIDZIO Контрабас» українського режисера Олега Борщевського.

  Окремий фестивальний день  буде присвячений показу українських стрічок короткого метру:  «День незалежності» режисера Тоні Ноябрьової, «Випуск ‚97» Павла Острикова, «Бузок» Катерини Горностай і «Листопад» Марії Кондакової.