• In English
 • У Фастові до 100-річчя підписання Акта злуки висадили Алею єднання
  Міністерство екології та природних ресурсів України, опубліковано 14 листопада 2018 року о 10:50

  13 листопада на залізничній станції «Фастів-1» у м. Фастів на Київщині заступник Міністра екології та природних ресурсів Василь Полуйко взяв участь у висаджуванні Алеї єднання біля Музею-вагона, де протягом листопада-грудня відбувалося узгодження тексту Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, проголошеного 22 січня 1919 року на Софійській площі у Києві.

  Як зазначив Василь Полуйко, екологічна акція «Посади дерево миру» триває в Україні з 2016 року за ініціативи Української греко-католицької церкви (УГКЦ) та Мінприроди. За цей час у понад 100 містах і селах по всій території України було висаджено майже 10 тисяч дерев.

  Висаджування дерев-символів миру в різних куточках України у першу чергу покликане привернути увагу суспільства до важливості збереження миру та єдності, а також проблем довкілля, яке потерпає під час бойових дій.

  «Важливим завданням для нас є пробудження у громадян поваги до навколишнього природного середовища через дію, формування екосвідомості через просвіту», - зазначив Василь Полуйко.

  Цієї осені загальнонаціональна акція «Посади дерево миру» стартувала в різних населених пунктах України напередодні Міжнародного дня попередження експлуатації навколишнього середовища під час війни і військових конфліктів.

  «Ми обрали залізничну станцію «Фастів» не випадково. На жаль, періоду визвольних змагань початку XX століття приділяється значно менше уваги, ніж ці події значили для становлення нашої країни. Нам зараз вкрай необхідний той політичний досвід, щоб не допускати знову помилок минулого, адже боротьба за цілісність країни триває», - зазначив Василь Полуйко.

  Закладання Алеї єднання розпочалася із молебню до Бога Творця.

  В акції висаджування дерев миру у Фастові взяли участь місцеві ліцеїсти, співробітники «Укрзалізниці», представники УГКЦ, Міжнародної благодійної організації «Екологія-Право-Людина» та небайдужі жителі міста.

  Під час акції були висаджені бузок та липи, надані національними парками Мінприроди та Національним ботанічним садом імені Гришка.

  До акції також приєдналися національні природні парки та заповідники, місцеві органи влади, представники УГКЦ та Духовне управління мусульман України.