• In English
 • У Дніпропетровській ОДА держслужбовців навчали створювати передумови для комфортного ведення бізнесу
  Дніпропетровська ОДА, опубліковано 21 травня 2019 року о 16:44

  У Дніпропетровській облдержадміністрації пройшов семінар для фахівців органів місцевого самоврядування. Говорили про застосування регуляторних норм щодо малого бізнесу. Практичні знання отримали 30 представників міст регіону.

   «Органи місцевого самоврядування мусять розраховувати, який фінансовий тягар ляже на плечі малого бізнесу в результаті впровадження того чи іншого виду державного регулювання. Така норма була встановлена постановою Кабміну у 2015 році. Вона спрямована на дерегуляцію бізнесу, створення сприятливих умов для ведення підприємницької діяльності», - пояснила заступник директора департаменту економрозвитку Дніпропетровської ОДА Олена Лічманенко.

   Проте у фахівців органів місцевого самоврядування виникає безліч питань щодо методики розрахунків, додала Олена Лічманенко. Аби вони могли уникнути неточностей, у Дніпропетровській ОДА організували практичний семінар.

  «Під час минулого семінару у нас запитали, які маємо проблемні питання. Ми попросили розібрати тему аналізу регуляторного впливу. ОДА відгукнулася, тож сьогодні говоримо на актуальну тему. Дуже цікаво не тільки послухати лекторів, а й поспілкуватися з колегами, дізнатися про їхній досвід», - поділилася учасниця семінару, головний спеціаліст управління розвитку підприємництва з Кривого Рогу Катерина Зелена.

   Говорили і про дозвільні документи, які видають органи місцевого самоврядування. Йдеться про розміщення зовнішньої реклами, об'єктів благоустрою.

   «Зараз органи місцевого самоврядування приймають багато правил благоустрою. Трапляються документи, погодження та висновки, які не передбачені Законом. Такого не має бути», - наголосила начальник відділу Державної регуляторної служби України Наталія Софронова.

   Вже завтра у Дніпропетровській ОДА семінар з регуляторної політики відвідають представники об’єднаних громад.