• In English
 • У Дніпрі відбувся семінар щодо переваг утеплення бюджетних установ та ОСББ за ЕСКО-механізмом

  Тематичний семінар «Впровадження енергосервісу в бюджетній та житловій сферах міста Дніпро» відбувся в Дніпрі за ініціативи Держенергоефективності та ПРООН в Україні.

  У заході взяли участь представники різних департаментів міської ради, райадміністрацій Дніпропетровської області, комунальних підприємств, а також представники ОСББ, бізнесу, банків та громадськості.

  Радник Голови Держенергоефективності Олексій Корчміт розповів про механізм енергосервісу для підвищення енергоефективності будівель бюджетної сфери та багатоквартирних будинків.

  «Завдяки ЕСКО можна, наприклад, утеплити стіни, замінити вікна, встановити індивідуальний тепловий пункт і заощадити на тепловій енергії. Школа починає платити, наприклад, не 800 тис. грн на рік за опалення, а близько 350 тис. гривень. 90% зекономлених коштів віддаються інвестору протягом п'яти років, решта 10-20% залишаються як певна економія в бюджеті. Після закінчення ЕСКО-проекту обладнання та матеріали передаються у власність управління освіти, а вся економія вже належить безпосередньо бюджету»,  –  пояснив Олексій Корчміт.

  Як наголосив Олексій Корчміт, ЕСКО вже користується попитом. На сьогодні через систему PROZORRO успішно укладено 181 ЕСКО-контракт на загальну суму близько 182 млн гривень.

  ЕСКО також може бути цікавим механізмом для ОСББ. Завдяки ЕСКО-проекту можна досягти від 50% економії витрат на опалення. Окрім менших комунальних платежів, мешканці багатоповерхівок отримають комфортні умови у помешканнях, а вартість їхніх квартир зросте у ціні.