• In English
 • У Держкомтелерадіо відбулося вручення дипломів лауреатам премії імені Івана Франка


  17 серпня у Держкомтелерадіо відбулася церемонія вручення дипломів лауреатам премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності.

  Як зазначив перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак, премія імені Івана Франка в галузі інформаційної діяльності, заснована Державним комітетом телебачення і радіомовлення України, присуджується щорічно у чотирьох номінаціях до дня народження Івана Франка – 27 серпня. Премією відзначаються автори нових оригінальних творів, що сприяють утвердженню історичної пам’яті народу, його національної свідомості та самобутності, спрямовані на державотворення, демократизацію українського суспільства.

  Цього року лауреатом премії у номінації «За кращу публікацію у друкованих засобах масової інформації» став відомий журналіст Михайло Сорока за книгу «Блогосфера не має кордонів». У книзі висвітлюється історія виникнення блогосфери, аналізується її сучасний стан. Також подано добірку блогерських інтернет-публікцій автора з історії Української держави, нинішнього життя суспільства.

  «Іван Франко був видатним журналістом і публіцистом. Тому велика честь отримати премію імені Франка», - зазначив Михайло Сорока.

  У номінації «За кращий твір у телевізійній сфері» премію отримали Анастасія Гудима та Олена Дей за випуск програми «Відтінки України»: «Родина Бартошів. Хранителі замку «Сент-Міклош» (АТ «НСТУ», UΛ: ПЕРШИЙ та UΛ: КУЛЬТУРА). У програмі йдеться про родину митців Тетяну та Йозефа Бартошів, які перетворили напівзруйновану будівлю замку на унікальний культурний центр – замок «Сент-Міклош».

  Лауреатом премії у номінації «За кращий твір у радіомовній сфері» став Володимир Носкову за радіопередачу «Радійні історії. Говорить Харків!» (АТ «НСТУ»). Журналіст зробив історичну реконструкцію першого радіоефіру Українського радіо – прямої трансляції з Харківської філармонії.

  У номінації «За кращу наукову роботу в інформаційній сфері» премію здобули Світлана Остапа, Вадим Міський, Ігор Розкладай за книгу «Суспільне мовлення в Україні: історія створення та виклики». У своїй роботі експерти з питань медіа, безпосередньо долучені до становлення Суспільного мовлення в Україні, розкривають історію реформування державних телерадіомовників у Національну суспільну телерадіокомпанію.