• In English
 • У Держкомтелерадіо обговорили роль реформованих ЗМІ в забезпеченні інформаційної безпеки країни

  25 травня в Держкомтелерадіо  відбулося два навчальні семінари «Сучасна прес-служба, департамент преси та зв’язків зі ЗМІ та громадськістю: специфіка комунікації органів державної влади, місцевого самоврядування з громадськістю» та «Реформування преси та інформаційна безпека», які організував і провів Укртелерадіопресінститут.

  Відкриваючи зібрання, перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак зазначив, що на реформованих ЗМІ лежить відповідальне завдання - протидіяти російській пропаганді, надавати чесну і об’єктивну інформацію українським громадянам, які у час розвитку інформаційних технологій можуть користуватися різними медійними джерелами.

  Як протистояти інформаційному тероризму в умовах гібридної війни,  розповів присутнім кандидат історичних наук Григорій Любовець.  Про комунікаційний контент інформаційної безпеки у ході реформування державних та комунальних ЗМІ йшлося у виступі доцента кафедри військової журналістики Військового інституту КНУ ім. Т.Г. Шевченка Валерія Короля.

  На необхідності пошуку нових, цивілізованих форм співпраці між владою і незалежними реформованими ЗМІ наголосив у своєму виступі голова НСЖУ Сергій Томіленко. Він також зупинився на головних внутрішніх загрозах незалежним реформованим ЗМІ – неякісній поштовій доставці газет та журналів та зростанні поштових тарифів. Голова НСЖУ розповів про заходи, які вживає спілка, намагаючись допомогти реформованим комунальним ЗМІ вижити в непростих економічних умовах.

  Із законодавчими аспектами роздержавлення преси в Україні ознайомила присутніх викладач вищої категорії Укртелерадіопресінституту Світлана Писаренко.

  Крім обговорення теоретичних аспектів діяльності ЗМІ, під час семінару відбулись майстер-класи від провідних фахівців-практиків та науковців у галузі соціальних комунікацій та піару. Зокрема, досвідом роботи прес-служб в екстремальних умовах поділився військовий журналіст екс-речник Міноборони з питань АТО Андрій Лисенко. Про використання принципів креативної індустрії в роботі прес-служб розповів керівник ГО «Культурна платформа Закарпаття» Євген Забарило.

  Наприкінці заходу заступник голови Держкомтелерадіо Микола Білоус вручив слухачам семінару, серед  яких були представники центральних та регіональних ЗМІ, працівники комунікаційних підрозділів Сумської, Черкаської, Запорізької ОДА, Житомирської обласної ради, сертифікати про підвищення кваліфікації у галузі соціальних комунікацій.