• In English
 • У Держенергоефективності працюють над перспективами розвитку ринку зелених облігацій в Україні

  Перспективи розвитку ринку зелених облігацій в Україні за прикладом Сполучених Штатів обговорили під час зустрічі в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура та представники USAID.

  «1 липня ц.р. набув чинності Закон, який запроваджує зелені облігації та встановлює правила для учасників ринку. Зараз ми працюємо над вторинним законодавством. Зокрема, розроблена Агентством концепція розвитку ринку зелених облігацій передбачає розробку стимулів та програм для цього ринку», - повідомив Костянтин Гура.

  Світовий досвід показує, що при організації ринку зелених облігацій поширеною є практика державного стимулювання та покращення інвестиційної привабливості зелених облігацій. Стимули застосовуються як для інвесторів, так і для емітентів. Це сприяє входженню нових гравців на ринок та посилює інтерес до «зелених» проектів.

  Так, наприклад, в США здійснюється податкове стимулювання муніципалітетів та інвесторів. Діють програми Clean Renewable Energy Bonds (CREBs), Qualified Energy Conservation Bonds (QECBs), в рамках яких, у тому числі муніципалітетам-емітентам надаються грошові субсидії від уряду на зниження процентної ставки по виплатах за зеленими облігаціями або вони звільнюються від податку, а інвесторам надаються податкові кредити.

  «Також згідно з проектом нашої концепції, за підтримки програм допомоги ЄС, урядів іноземних держав, міжнародних організацій та донорських установ ми плануємо організувати реалізацію пілотних проектів з випуску зелених облігацій різними категоріями емітентів. Щоб втілити цю ініціативу, ми зацікавлені у якісних ТЕО «зелених» проектів», - додав Костянтин Гура.

  З огляду на перспективність ринку зелених облігацій сторони домовилися розглянути можливості для потенційної співпраці у цьому напрямі, а саме - щодо:

  • розробки стимулюючих механізмів та програм для розвитку ринку зелених облігацій;
  • надання експертної підтримки у підготовці високоякісних техніко-економічних обґрунтувань «зелених» проєктів;
  • сприяння у залученні фінансових установ, інвесторів до фінансування «зелених» проектів.