• In English
 • У цьому році до Болгарії на реабілітацію відправлять близько 300 ветеранів війни
  Міністерство оборони України, опубліковано 04 лютого 2020 року о 14:27

  Відповідно до Угоди між Міністерством соціальної політики України та Міністерством оборони Республіки Болгарія розпочато і виконується Проект медичної реабілітації українських ветеранів у Болгарії. На лікування відправлятимуть поранених українських військовиків (які проходять військову службу та звільнених у запас/відставку) і цивільного персоналу сектору безпеки та оборони. Упродовж дії Угоди заплановано здійснити реабілітацію близько 300 осіб.

  Реабілітація у форматі двотижневої фізіотерапії триватиме в лікарні «Калероя» у м. Хісаря. Витрати, пов’язані з проходженням процедур і розміщенням осіб у клініці, забезпечуватиме болгарська сторона, а міжнародне й місцеве транспортування, медичне страхування й харчуванням на цей період забезпечить Трастовий фонд НАТО в Україні у сфері медичної реабілітації.

  Показаннями для фізіотерапії в «Калероя» є ушкодження опорно-рухового апарату, травми периферичної нервової системи верхніх і нижніх кінцівок.

  Не відправлятимуть на реабілітацію осіб, у яких є гострі хронічні захворювання чи захворювання у стані загострення, хвороби з ускладненнями, які потребують подальшого спостереження та лікування. У цей перелік входять ускладнення, що вимагають додаткових операцій, епілептичні симптоми, патології серцевої й центральної нервової системи, стани фебрильної інтоксикації, алергія на медикаменти, нездатність до самообслуговування, реактивний психоз, виявлені пухлинні процеси та інсулінозалежний цукровий діабет.

  Міністерство у справах ветеранів і тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України координує питання збору документів для подальшого направлення списків кандидатів болгарській стороні. Відбір кандидатів для проходження медичної реабілітації здійснює виключно болгарська сторона.