• In English
 • У Бердянську відкрили реабілітаційне відділення


  18 вересня 2020 року у Бердянську відкрито відремонтоване та оснащене приміщення сучасного реабілітаційного відділення Комунального некомерційного підприємства Бердянської міської ради «Бердянське територіальне медичне об’єднання».

  Субпроект «Реабілітація та відновлення – крок у комфортне життя» реалізований за кошти Світового банку у співпраці Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, виконавчого комітету Бердянської міської ради та КНП БМР «БТМО».

  Основна мета проекту – надання послуг медичної та фізичної реабілітації, а також психологічної допомоги жителям Бердянської міської об’єднаної територіальної громади, включаючи внутрішньо переміщених осіб, ветеранів АТО, членів сімей осіб, які потребують реабілітації.

  Участь у відкритті взяли перший заступник Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ростислав Замлинський та координатор субпроекту Зураб Маісурадзе. Захід відбувся за участі керівництва міста, внутрішньо переміщених осіб,  ветеранів АТО та ООС, науковців, громадських організацій, лікарів.

  Залучення коштів Світового банку дозволило реалізувати у громаді інноваційний проект – заснувати реабілітаційне відділення з найсучаснішим обладнанням, єдине такого рівня не лише у Запорізькій області, а й у Північному Приазов’ї. Ще два роки тому приміщення потребувало капітального ремонту. Нині ж тут створено сучасне реабілітаційне відділення, оснащене усім необхідним обладнанням, у якому надаватимуть послуги реабілітації висококваліфіковані фахівці.

  За грантові кошти протягом 2,5 років придбано понад 670 одиниць обладнання. Закуплене обладнання для кабінетів лікувальної фізкультури, фізіотерапії, масажного кабінету, для кімнат психологічної реабілітації. Також проведено 12 сесій тренінгів для членів сімей осіб з інвалідністю, учасників АТО/ООС та членів їх сімей, ВПО та приймаючої громади. Учасниками тренінгів стали майже 200 осіб.

  Потенційними пацієнтами відділення є особи з ураженнями опорно-рухового апарату та нервової системи, які потребують реабілітації.

  Керівник КНП БМР «БТМО» Дмитро Єгоров та завідувачка реабілітаційного відділення Світлана Лосевська провели гостям екскурсію приміщенням відділення та продемонстрували результат більш ніж дворічної праці.

  Проінспектувавши стан реалізації проекту, Ростислав Замлинський відзначив високу соціальну вагомість надання реабілітаційних послуг та якісно високий рівень реалізації проекту у  Бердянську завдяки плідній співпраці міської ради, команди лікарні та Мінреінтеграції зі Світовим банком. Також перший заступник Міністра закликав і надалі розвивати існуючі та впроваджувати нові проекти з лікування та реабілітації та не зупинятись на досягнутому. Мінреінтеграції підтримує подібні ініціативи і готове допомагати громадам підвищувати спроможність реагувати на потреби ВПО та ветеранів АТО і у майбутньому задля подолання наслідків конфлікту як для конкретної людини, так і для громади в цілому. Окремо перший заступник Міністра відзначив вагомий внесок Світового банку, за кошти якого і був реалізований даний проект у рамках гранту «Подолання наслідків конфлікту, пілотний проект з відновлення та розбудови спроможностей».

  Довідково

  Бердянський проект створення реабілітаційного відділення – один з десяти, відібраних у 2018 році для реалізації за грантові кошти Світового банку з 83 проектних пропозицій, поданих на конкурс тоді ще Міністерству тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України (наразі - Мінреінтеграції). Проект входить до Стратегії розвитку м. Бердянська до 2027 року. Загальна вартість проекту: 317, 751 тис. дол. (у тому числі грант Світового банку – 228, 507 тис. дол.; співфінансування виконавчого комітету Бердянської міської ради – 89, 243 тис. дол.).