• In English
 • У Бельгії Голова Держенергоефективності презентував перспективні напрями двосторонньої співпраці у сфері енергоефективності, «чистої» енергетики та переробки сміття

  Можливості розвитку співпраці із Бельгією, у т.ч. у сфері енергоефективності та «чистій» енергетиці, обговорили учасники пленарного засідання Українсько-бельгійської змішаної комісії з торговельно-економічного та фінансового співробітництва в м. Брюссель.

  Плідні переговори із урядовцями Бельгії відбулися за участю державного секретаря Мінекономрозвитку Олексія Перевезенцева, Посла України у Королівстві Бельгія Миколи Точицького, представників Міненерговугілля, Мінінфраструктури, Держенергоефективності.

  «Бельгія, одна з провідних європейських країн, важливий партнер для нас», – запевнив у ході  виступу Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

  Розглядаючи потенціал спільної роботи, сторони обговорили діючі в Україні законодавчі стимули та запланований перехід на систему аукціонів, а також інвестиційно-привабливі проекти, опубліковані на карті «UAMAP».

  Також Сергій Савчук звернув увагу на актуальність проектів генерації енергії із сміття. Щороку в Україні збирається близько 10 млн тонн сміття. «Маючи значний ресурсний потенціал, ми зацікавлені у залученні як інвестицій, так і передових екологічно чистих технологій у сфері енергетичної утилізації сміття», – підкреслив він.

  Окрім відновлюваної енергетики, широкою платформою для спільних проектів є сфера енергоефективності, зокрема, енергосервіс у бюджетному та житловому секторах.

  «Переконаний, що об’єднання зусиль та реалізація спільних інвестиційних проектів у сфері енергоефективності та «чистої» енергетики буде вигідним для зменшення енергозалежності та зростання економіки обох країн», – наголосив Сергій Савчук.