• In English
 • У 2017 році поліція викрила 143 наркоугруповання розповсюджувачів наркотиків через Інтернет
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 26 січня 2018 року о 11:09

  За минулий рік поліція вилучила понад чотири тонни наркотичних засобів і психотропних речовин. Вартість вилученого становить щонайменше 130 мільйонів гривень. Також на понад 30 мільйонів гривень вилучено та арештовано майнових активів наркоділків. Під час документування діяльності зловмисників поліцейські використовували сучасну аеротехніку, виявляючи з повітря «острови» посівів нарковміснихрослин. Про результати заходів із протидії наркозлочинності 26 січня розповів начальник Департаменту протидії наркозлочинності Нацполіції Андрій Кіхтенко.

  За його словами, протягом 2017 року поліція викрила 28 тисяч кримінальних правопорушень, пов’язаних із незаконним обігом наркотичних засобів. Це на 25 відсотків більше, ніж у 2016 році. Відтак зросла кількість притягнутих до кримінальної відповідальності наркоділків (з 15 тисяч до 22 тисяч осіб).

  «Протягом минулого року викрито та затримано 27 організованих злочинних груп у сфері незаконного обігу наркотиків, які причетні до скоєння 270 наркозлочинів. Всі матеріали кримінальних проваджень з обвинувальним актом направлено до суду», ‑ сказав Андрій Кіхтенко.

  Він додав, що у минулому році оперативники задокументували 4,4 тисячі злочинів, пов’язаних зі збутом наркотиків. У результаті проведених оперативних заходів затримано 901 наркозбувача. Порівняно з 2016 роком цей показник збільшився у чотири рази.

  Очільник Департаменту зазначив, що зловмисники використовують сучасні інформаційні технології та здійснюють продаж наркотиків через мережу Інтернет. Нерідко зловмисники об’єднуються в міжнародні наркоугрупування та реалізовують наркотики великими партіями на території кількох держав.

  «Загалом за рік задокументовано 143 угруповання, які розповсюджували наркотики з використанням мережі Інтернет», ‑ підкреслив Андрій Кіхтенко.

  Крім того, поліцейські задокументували 113 фактів організації підпільних нарколабораторій з виготовлення метамфетаміну та амфетаміну. До кримінальної відповідальності притягнуто 123 злочинці.

  Також за доказовою базою, зібраною оперативниками з протидії наркозлочинності, розпочато 588 кримінальних проваджень щодо утримання осередків для виготовлення та вживання наркозасобів. Під час досудового розслідування цих фактів у 494 справах особам вручено повідомлення про підозру. За вчинення цього виду злочину до відповідальності притягнуто 480 осіб.

  Андрій Кіхтенко зазначив, що в літній період поліція систематично проводить комплекс заходів з виявлення незаконних посівів нарковмісних рослин. Минулого року уперше до виявлення незаконних посівів нарковмісних рослин маку та конопель оперативники залучали працівників відділу аеророзвідкиДепартаменту патрульної поліції.

  «Нововведення дають позитивні результати, адже наркоділки «працюють» масштабно. Зокрема, на Одещині під вирощування конопель наркоаграрії використали острів, що межує по лінії Дунаю з Румунією. Виявити замаскований нелегальний посів стало можливим лише за допомогою аеророзвідки», – сказав начальник Департаменту протидії наркозлочинності.

  За час проведення операції «Мак» оперативниками виявлено близько 170 га замаскованих посівів нарковмісних рослин.

  Загалом за рік наркоділки за цінами «чорного ринку» недоотримали щонайменше 130 мільйонів гривень прибутку.

  Андрій Кіхтенко наголосив, що підрозділи з протидії наркозлочинності перебувають на етапі реформування. Із залученням міжнародних експертів вже розроблено та представлено нову стратегію подальшого розвитку Департаменту протидії наркозлочинності.