• In English
 • У 2017-му заклали підвалини розвитку національного кіновиробництва, буквально щодня підписується по 5-6 контрактів на нові фільми, - Євген Нищук
  Міністерство культури України, опубліковано 22 грудня 2017 року о 14:29

  Сьогодні, 22 грудня, під час «Години запитань до Уряду» у Верховній Раді України Міністр культури України Євген Нищук акцентував увагу народних депутатів на основних напрямках та пріоритетах діяльності відомства впродовж 2017 року, направлених на утвердження культури  як фундаменту капітальних перетворень у державі.

  Зокрема, Євген Нищук наголосив, що однин із нових напрямків діяльності Мінкультури, який набув активної фази розвитку у 2017 році – це креативні індустрії. Так, за ініціативи Міністерства культури України у жовтні відбувся Міжнародний форум «Креативна Україна», який став майданчиком для загальнодержавного обговорення формування публічної політики у сфері культурних і креативних індустрій на політичному, міжнародному та експертних рівнях.

  За його словами, Мінкультури продовжує розпочату роботу в контексті впровадження реформи децентралізації. У рамках програми оглядів культурних політик в Європі на запрошення Міністерства культури України 13-14 березня 2017 року в Україні перебувала експертна місія Ради Європи, до складу якої увійшли представники Міністерств культури Франції, Австрії, Італії, Іспанії та директор найавторитетнішої консалтингової європейської компанії “KEA Consultancy” у сфері культури та креативності. Завданням місії була оцінка реалізації культурної політики в Україні на національному та регіональному рівнях, а також вироблення рекомендацій щодо вирішення проблемних питань у контексті децентралізації.

  «Неможливо переоцінити значення культури для економічного і соціального розвитку громад і регіонів, ми  знаємо як реалізовувати культурні права громадян, як досягти рівного доступу до ресурсів та інфраструктури, ми знаємо як стимулювати творчість, досягти високого культурного виробництва у середовищах. А умови нам доведеться створювати разом з вами, шановні народні обранці»,- наголосив Євген Нищук.

  Окремо Міністр культури зупинився на реальних досягненнях по відродженню національного кіновиробництва.

  «У 2017 році ми заклали підвалини розвитку національного кіновиробництва. Зокрема, було прийнято Закон України “Про державну підтримку кінематографії в Україні”, який увібрав у себе найкращі та найефективніші механізми та інструменти підтримки кінематографії, успішно випробувані в Європейських країнах. Кількість фільмів за державної підтримки, що прийняті у 2017 році   – 33 (з них анімаційні – 2); кількість вже підписаних контрактів/договорів на виробництво фільмів за державної підтримки – 32 і ця цифра постійно збільшується. Буквально щодня підписується по 5-6 контрактів на нові фільми. Хотів би також відзначити, що  лише у масовому прокаті, не рахуючи документалістики, очікується більше 30 фільмів. Тільки останні прем’єри - фільм «Кіборги» за останніми даними зібрав у прокаті вже 15,7  мільйона гривень, і який відвідало  понад 220 тисяч чоловік, та «Сторожова застава» - за зборами 18,9 млн грн, вказують на те, що українське кіно конкурентоспроможне», - розповів Євген Нищук.

  «Уявіть, яка прогресія успіху нас чекатиме наступного року і в подальшому при такій динаміці і при збільшенні фінансування, а надто на наступний рік, де на підтримку кіно державою передбачено 1 мільярд гривень».

  Як повідомив Міністр культури, вперше в історії незалежної України до освітнього законодавства включено норми, що стосуються мистецької освіти. Придбано музичні інструменти та навчальне обладнання для мистецьких шкіл вартістю, близько10 млн грн, яке не закуповувалося понад 30 років.

  «Те, про що ми говорили – лише пріоритетні напрямки нашої діяльності, насправді ж коло завдань, що стоять перед Мінкультури, набагато ширше. Йдеться про підвищення інституційної спроможності і Мінкультури, і підпорядкованих йому організацій, сприяння тому, щоб вони ефективно користувалися наявними ресурсами та можливостями, швидко адаптувалися  до соціально-економічних викликів. Найголовніше, чого ми намагалися досягти у 2017 році і заради чого працюватимемо далі – це утвердження виняткової ролі культури і мистецтва у формуванні порядку. Її значущість для економічних і соціальних перетворень, потужне протистояння внутрішнім і зовнішнім загрозам та викликам, адже культура, поза всяким сумнівом, фундамент капітальних перетворень у державі», - додав Євген Нищук.