• In English
 • У 2014-2019 роках запроваджено кардинальні реформи у сфері національної безпеки та оборони, – Степан Полторак
  Міністерство оборони України, опубліковано 19 серпня 2019 року о 18:45

  У 2014-2019 роках запроваджено кардинальні реформи у сфері національної безпеки та оборони. На цьому сьогодні, 19 серпня, наголосив Міністр оборони України Степан Полторак під час засідання Комітету реформ Міністерства оборони та Збройних Сил України.

  «За цей період були запроваджені кардинальні реформи у сфері нацбезпеки і оборони. Ми побачили, як позитивні результати, так і те, що не вдалося виконати швидко та в повному обсязі», – зазначив він.

  Даючи стратегічну оцінку розвитку Збройних Сил України протягом 2014-2019 років, Міністр оборони України підкреслив, що оцінка загроз національній безпеці у 2012-2013 роках, а особливо у 2014 році, виявилася повністю хибною, та назвав основні причини.

  Так, за словами Міністра, до 2014 року Міністерство оборони фінансувалося за залишковим принципом, в обсязі менше 1,0 відсотка від ВВП. Система управління військами була дезорганізована, озброєння і військова техніка не оновлювалися, а фінансові ресурси не забезпечували навіть виживання Збройних Сил України, що призвело до їх технічної та кадрової руйнації.

  «Оборонне планування увійшло у стан так званої мертвої петлі, коли використання обмежених ресурсів виключно на утримання Збройних Сил не дозволяло навіть мінімальний їх розвиток, – підкреслив Степан Полторак. – Все це призвело до обмежених спроможностей щодо відсічі російській агресії».

  Міністр оборони України зазначив, що за таких умов докорінна модернізація Збройних Сил України за принципами та підходами НАТО, набуття ними відповідних спроможностей стали основою для захисту суверенітету і незалежності нашої держави.

  «У Стратегічному оборонному бюлетені були визначені п’ять стратегічних цілей реформи. Це, зокрема, об’єднане керівництво силами оборони відповідно до принципів і стандартів НАТО, ефективна політика системи планування і управління ресурсами на євроатлантичних засадах, необхідні спроможності сил оборони, об’єднана система логістики і система медичного забезпечення, а також професіоналізація сил оборони та створення необхідного військового резерву.