• In English
 • Туристичний потенціал зони відчуження представили на міжнародній виставці «WTM 2019» у Лондоні
  Державне агентство України з управління зоною відчуження, опубліковано 07 листопада 2019 року о 16:10

  Фахівці підприємств системи ДАЗВ, за сприяння Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, громадська спілка «Асоціація чорнобильських туроператорів» та інші туристичні компанії, які працюють на міжнародному рівні, представили туристичний потенціал зони відчуження на Всесвітній туристичній виставці «WTM 2019» у Лондоні.

  «Цього року уже понад 100 000 людей відвідало зону відчуження, а це означає, що інтерес кожного для зростає. Завдання Агентства та підприємств сфери управління ДАЗВ – забезпечити безпечне та комфортне відвідування зони відчуження. Виставка, яка триває у столиці Великої Британії, це важливий майданчик для ефективного та цільового представлення туристичного потенціалу зони відчуження», – наголошує т. в. о. Голови ДАЗВ Володимир Фещенко.

  За його словами, Указом Президента «Про деякі питання розвитку територій, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи», Агентству було поставлено низку завдань щодо створення ефективних та прозорих механізмів для туристичних організацій і фізичних осіб, які мають намір надавати послуги з організації візитів до зони відчуження, удосконалення інфраструктури, створення нових маршрутів.

  Окрім традиційного туризму, світова спільнота зацікавлена також у нових формах візитів, наприклад, у «науковому туризмі». Зокрема, експедиціях до Чорнобильського заповідника, де відроджується унікальна флора та фауна. Адже сьогодні Заповідник є цікавою локацією для науковців та молодих дослідників, які вивчають вплив іонізуючого випромінювання на флору та фауну. Також, цікавими будуть локації Заповідника і для орнітологів, які хочуть поспостерігати за сезонними міграціями червонокнижних птахів.

  «Молоді фахівці технічних спеціальностей можуть пройти навчальні курси з радіаційно-екологічного моніторингу та характеризації радіоактивних відходів на базі ДСП «Екоцентр». Оператори атомних компаній мають змогу пройти спеціальний курс навчання з радіоекології та поводження з РАВ», – розповідали на виставці начальниця відділу маркетингу та розвитку КМП ДП «ЦОТІЗ» Марія Цибульник та фахівець з міжнародного співробітництва Тамара Данильченко.

  Якісно представити напрям наукового туризму Агентству допомогли фахівці Університету Салфорда, які уже багато років проводять дослідження у зоні відчуження.

  Туристичний потенціал зони відчуження представили на міжнародній виставці «WTM 2019» у Лондоні Туристичний потенціал зони відчуження представили на міжнародній виставці «WTM 2019» у Лондоні Туристичний потенціал зони відчуження представили на міжнародній виставці «WTM 2019» у Лондоні