• In English
 • Триває узгодження позицій для започаткування спільного проекту МОН та МБРР щодо вдосконалення вищої освіти України
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 27 листопада 2020 року о 11:55

  Світовий банк підтвердив готовність надати підтримку й фінансування проектної пропозиції Міністерства освіти і науки України спільно з Міжнародним банком реконструкції і розвитку (МБРР) – «Удосконалення вищої освіти в Україні заради результатів». Про це йдеться в листі Регіонального директора Світового банку у справах країн Східної Європи Арупа Банерджі.

  Метою є створення умов для підвищення ефективності, якості та прозорості вищої освіти в Україні, а саме:

  • забезпечення відповідності навичок та знань випускників закладів вищої освіти очікуванням роботодавців, вимогам ринку праці та суспільства в цілому;
  • підвищення ефективності використання бюджетних коштів в освітньому секторі;
  • підвищення суспільної довіри до системи вищої освіти в цілому;
  • подолання довгострокових наслідків, пов’язаних із поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та запровадження методів навчання й викладання із застосуванням технологій дистанційного навчання.

  У результаті реалізації Проекту передбачається підтримка реформи, спрямованої на надання фінансової автономії закладам вищої освіти та зміна підходів до управління ними, зокрема, реалізація ЗВО всіх видів автономії, передусім фінансової, зміна підходів щодо управління, наприклад, запровадження системи ключових показників ефективності в структурі контрактів із керівниками ЗВО.

  Пропонований проект складається з чотирьох взаємопов’язаних компонентів. Передбачається його виконання протягом шести років для підтримки системних реформ у сфері вищої освіти з використанням інвестиційної позики МБРР (інституція Групи Світового банку).

  Наразі Міністерством фінансів України проводиться експертиза проектної пропозиції, після якої продовжиться переговорний процес на міжнародному рівні щодо імплементації цього проекту.

  Нагадаємо, 49 країн Болонського процесу визначили пріоритети Європейського простору вищої освіти на наступні 10 років.