• In English
 • Триває робота над Програмою зменшення біологічної загрози та Концепцією дій для Держпродспоживслужби

  Під керівництвом Голови Держпродспоживслужби Володимира Лапи відбулася зустріч з представниками Агентства зменшення загрози обороні США (DTRA) Посольства США в Україні.

  Зустріч була організована з метою затвердження завдань Програми зменшення біологічної загрози для технічної допомоги та обговорення Концепції дій на подальші роки для Держпродспоживслужби.

  Зазначена робота проводиться в рамках Угоди між США та Україною щодо надання допомоги Україні в ліквідації стратегічної ядерної зброї, а також запобігання розповсюдженню зброї масового знищення і Угоди між Міноборони США та МОЗ України стосовно співробітництва в сфері запобігання розповсюдженню технологій, патогенів та знань, які можуть бути використані для розробки біологічної зброї.

  Її кінцевою метою є спроможність українського Уряду керувати та підтримувати систему управління біоризиками, відповідати міжнародним настановам та найкращим практикам, спроможність впроваджувати ефективну систему епіднагляду за особливо небезпечними мікроорганізмами.

  Представники DTRA зазначили, що для напрацювання загальної Концепції дій України відбудуться зустрічі з представниками усіх центральних органів виконавчої влади, які є залученими до Програми.