• In English
 • Триває процес корпоратизації ДП «НАЕК «Енергоатом»
  Міністерство енергетики України, опубліковано 27 жовтня 2020 року о 16:58

  Під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля відбулася нарада з питань корпоратизації ДП «НАЕК «Енергоатом», в якій взяла участь в.о. Міністра енергетики Ольга Буславець та керівництво міністерств та відомств.

  У результаті обговорення було визначено, що модель корпоратизації має:

  - відповідати міжнародній практиці,

  - безумовно обмежувати відчуження майна, яке відноситься до ядерних установок та ядерних матеріалів,

  - дати визначеність у поводженні з ядерними матеріалами,

  - забезпечити прозорість на етапі здійснення корпоратизації та в подальшому під час функціонування новоутвореного акціонерного товариства.

  За такого варіанту корпоратизації 100% акцій належатимуть державі. Водночас для реалізації такого підходу необхідно підготувати та прийняти зміни до відповідного законодавства.

  «Такий підхід підтримує і Міністерство, і НАЕК «Енергоатом». Зараз необхідно підготувати зміни до законодавства, що дозволять провести корпоратизацію держпідприємства у найбільш оптимальний спосіб», – наголосила в.о. Міністра енергетики Ольга Буславець.

  Всіма учасниками наради підтримано такий підхід, наступний крок - затвердження дорожньої карти, яку вже почало готувати Міненерго.

  Водночас Міністерство енергетики вже зараз працює над створенням Наглядової ради НАЕК «Енергоатом» і очікує на активну участь з боку інших органів влади, причетних до цього процесу.

  «Наказами Міністерства затверджено принципи формування Наглядової ради НАЕК «Енергоатом» та положення про Наглядову раду «Енергоатома». Ми підготували звернення до Мінекономіки і очікуємо, що найближчим часом Мінекономіки разом із Комітетом з призначення керівників особливо важливих для економіки підприємств розпочнуть формування Наглядової ради. Ми не чекаємо на завершення корпоратизації, а вже зараз, відповідно до Статуту, рухаємося до підвищення ефективності управління компанією», – підсумувала очільниця Міненерго.