• In English
 • Триває підготовка до переговорів щодо участі України у рамковій програмі ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт Європа»
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 01 квітня 2021 року о 11:13

  Для участі у переговорах з Європейською Комісією щодо долучення України до участі у рамковій програмі Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Горизонт Європа» Уряд підтримав проект розпорядження Президента України про делегацію України.

  «Українські науковці показали великий потенціал у програмі «Горизонт 2020». Тому участь України у програмі «Горизонт Європа» відкриє нові можливості для наукових досліджень та інноваційних проектів, що позитивно вплине на розбудову інноваційної інфраструктури та на розвиток вітчизняної медицини. А також – на низку нових викликів, пов’язаних із проблемою зміни клімату та початком четвертої промислової революції, що потребують залучення спеціалістів відповідного профілю для надання експертної оцінки проектних пропозицій за новими напрямами», – зазначив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

  Документ спрямовано на виконання необхідних міжнародних процедур з метою підписання Угоди про приєднання України до дев’ятої рамкової програми Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Горизонт Європа» (2021-2027 рр.).

  Проектом передбачено надання повноважень Міністру освіти і науки Сергію Шкарлету очолити делегацію від України для проведення зазначених переговорів із делегацією Європейської Комісії, створення делегації України у складі представників зацікавлених центральних органів виконавчої влади, а також затвердження директив делегації України для участі у переговорах з Європейською Комісією щодо участі України у програмі «Горизонт Європа».

  Зазначимо, Україна запрошена для участі у переговорному процесі з Європейською Комісією і наразі тривають технічні консультації щодо умов приєднання України до програми «Горизонт Європа».

  Активне залучення України до проектів наступної програми «Горизонт Європа» сприятиме реалізації пріоритетних задач, визначених у дорожній карті України до Європейського дослідницького простору.

  У межах програми «Горизонт Європа» пріоритетними цілями проектів визначено, зокрема:

  • подолання наслідків пандемії СOVID-19;
  • розробку інноваційних методологічних і технологічних рішень у сфері медицини;
  • розробку стійких підходів до цифрової трансформації та забезпечення інтегрованого, персоналізованого медичного обслуговування;
  • підтримку інноваційної інфраструктури та розвитку телемедицини;
  • сприяння зростанню низьковуглецевого виробництва.

  Довідково

  За результатами участі України у програмі «Горизонт 2020» проектами від України було залучено коштів у межах програми «Горизонт 2020» на суму 43,95 млн євро. Це перевищує суму фінансового внеску від України до загального бюджету програми за 2014-2020 рр. у розмірі 35 млн євро.

  Нагадаємо, Кабмін наблизився до ратифікації угоди між урядами України та США про співробітництво у сфері науки та технологій.