• In English
 • Тридцять учнів закладів профосвіти стали призерами конкурсів фахової майстерності у 2021 році
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 06 травня 2021 року о 19:19

  Серед учасників конкурсів фахової майстерності 2021 року визначено призерів. Ними стали 30 учнів закладів професійної освіти. Фінал Всеукраїнського конкурсу проходив за 5 професіями: "Перукар", "Електрогазозварник", "Штукатур", "Верстатник широкого профілю" та "Машиніст тепловоза" (кваліфікація "Помічник машиніста тепловоза"). Фінальне змагання в межах конкурсу й визначення всіх призерів відбулося сьогодні, 6 травня 2021 року.

  "Вже другий рік поспіль проведення конкурсів фахової майстерності стає викликом для нас. Торік ми відмовилися від проведення фіналу через складну епідеміологічну ситуацію, а вже цьогоріч змагання відбуваються в онлайн- форматі. Завдяки регіональним організаторам та журі змагання пройшли успішно, а дистанційний режим не вплинув на об’єктивність оцінювання завдань. Такі конкурси є гарною можливістю вкотре нагадати суспільству не тільки про цінність робітничих професій, але й про те, що навчання в профтехах може бути якісним та цікавим. Додатковим заохоченням для призерів є можливість отримувати стипендії Президента України. Переконаний, що це також мотивує молодь обирати професійну освіту і здобувати робітничі професії", – зазначив заступник Міністра освіти та науки Ігор Гарбарук.

  Фіналісти, які вибороли призові місця, отримуватимуть стипендію Президента України. Нині її розмір становить 1420 грн.

  Конкурс відбувався в 5 різних регіонах країни: Сумах, Кропивницькому, Запоріжжі, Козятині (Вінницька обл.) та смт Головине (Житомирська обл.). Кожен регіон організував конкурс із дотриманням правил карантинних обмежень. Також організатори подбали про комунікацію конкурсу. Наприклад, у Сумах створили окремий ресурс, на якому можна було відслідкувати хід та результати змагань.

  Нагадаємо, що Міністерство освіти і науки провело серію вебінарів щодо міжнародного співробітництва у професійній освіті.