• In English
 • Трансформаторні підстанції та устаткування для відновлення енергопостачання: Міненерго передало Запорізькій області обладнання від партнерів
  Міністерство енергетики України, опубліковано 12 січня 2024 року о 11:03

  Під час робочої поїздки до Запоріжжя Міністр енергетики України Герман Галущенко передав ПАТ «Запоріжжяобленерго» чергову партію енергетичної гуманітарної допомоги, яку було надано міжнародними партнерами або закуплено за кошти Фонду підтримки енергетики України.

  Передане устаткування, зокрема, включає чотири комплектних трансформаторних підстанції, понад 3,3 тис. л мастила для силових оливних трансформаторів на підстанціях, а також понад 9,6 тис. м самонесучого ізольованого проводу для відновлення повітряних ліній електропередачі на прифронтових територіях Запорізької області.

  «Обладнання, яке надходить до енергетичного хабу Міненерго і потім розподіляється між енергетичними компаніями, – це допомога наших партнерів. Ми передаємо чергову партію устаткування для Запорізької області, яке допоможе відновлювати постачання електроенергії для жителів цього регіону», - зазначив Міністр.

  За словами генерального директора ПАТ «Запоріжжяобленерго» Михайла Гаврилова, відповідне устаткування дозволить забезпечити живлення мінімум 3,5 тисячі споживачів області й дозволить створити резерв для можливостей відновлення електропостачання після пошкодження. Керівник підприємства наголосив, що в області щоденно внаслідок пошкоджень і руйнувань після обстрілів знеструмлюються від 150 до 3500 споживачів, а енергетики працюють в режимі 24/7 для відновлення їх електропостачання.

  Загалом з початку повномасштабного вторгнення за координації Міненерго запорізькі енергетики отримали майже 125 тонн енергетичного обладнання, зокрема генератори, кабелі, трансформатори та інше.

  На потреби енергосектору Запорізької області Робочою групою Міненерго з питань організації гуманітарної допомоги в енергетичній галузі було схвалено запити на закупівлю обладнання на суму понад 13,1 млн євро з Фонду енергетичної підтримки України. Фонд був створений за спільною ініціативою Міністра енергетики України Германа Галущенка і Єврокомісара з питань енергетики Кадрі Сімсон. Загальний обсяг зобов’язань спонсорів до Фонду підтримки енергетики України на сьогодні складає понад 400 мільйонів євро.