• In English
 • Трансформація фінансування медичної галузі: як змінилися зарплати середнього медперсоналу
  Національна служба здоров’я України, опубліковано 12 травня 2021 року о 13:36

  Найвищі показники середньомісячних витрат на оплату праці середнього медперсоналу екстреної медичної допомоги у Чернівецькій області - понад 29 тис. гривень та у Києві - понад 28,5 тис. гривень.

  Медичні сестри та медичні брати перебувають у центрі вирішення багатьох проблем у сфері охорони здоров’я. Вони невтомно працюють, щоб забезпечити догляд за пацієнтами. Станом на 11 травня в електронній системі охорони здоров’я у майже 2 тисячах закладах спеціалізованої допомоги зареєстровано понад 112 тисяч фахівців медсестринства. З них, понад 10,5 тисячі працюють в операційних. 60 тисяч - в лікарнях, що за договором з Національною службою здоров’я надають медичну допомогу при пологах, у складних неонатальних випадках, а також стаціонарну допомогу пацієнтам з COVID-19.

  Трансформація системи охорони здоров’я створила умови для стабільного зростання зарплат усіх медичних працівників. Зарплати, премії та інша фінансова мотивація, що раніше регламентувалася різними постановами та наказами, зараз є відповідальністю адміністрації лікарні. Середньомісячні витрати на оплату праці середнього медичного персоналу з квітня по грудень 2020 року становили - на первинній ланці - 8 600 грн, на рівні спеціалізованої допомоги - 9 тис. грн, екстреної медичної допомоги - понад 18 тис. грн.

  Більше читайте на сайті НСЗУ.