• In English
 • Тиждень Відкритого Уряду – 2022: продовжуємо найкращі традиції відкритого врядування!
  опубліковано 16 травня 2022 року о 10:05

  З 16 по 20 травня 2022 року у країнах – учасницях міжнародної Ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд” проходитиме Тиждень Відкритого Уряду. Тиждень передбачає проведення заходів, спрямованих на розвиток демократії, підвищення рівня відкритості врядування, налагодження співпраці між громадянами, інститутами громадянського суспільства та органами влади всіх рівнів.

  Під час трьох минулорічних Тижнів Відкритого Уряду в Україні було проведено понад 130 публічних заходів (форумів, зустрічей, круглих столів, презентацій, вебінарів та ін.), організованих Департаментом інформації та взаємодії з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, партнерами від громадського сектору і міжнародних організацій.

  У цьому році військова агресія росії проти України обмежила проведення публічних подій, однак це не завадить провести Тиждень Відкритого Уряду. Адже у цій війні ми боремося і за демократичні цінності, які на відміну від країни-агресора завжди були важливими для нашої країни.


  Програма цьогорічного Тижня Відкритого Уряду об’єднає представників органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, бізнесу, громадянського суспільства для обговорення актуальних питань під час таких заходів, як:

  онлайн-дискусія «Можливості та труднощі релокації бізнесу через військові дії в Україні», яку 16 травня організовує ДП «Прозорро.Продажі» спільно з партнерами – https://fb.me/e/1CGdXxkUC;

  стратегічна сесія «Ініціатива «Партнерство «Відкритий Уряд» в Україні: віримо в перемогу – плануємо майбутнє», на яку 19 травня Секретаріат Кабінету Міністрів і Координаційна рада з питань реалізації в Україні Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» запрошують партнерів з громадського сектору та міжнародних організацій;

  круглий стіл «Залученість молоді у місцевому самоврядуванні», який 20 травня проведуть Асоціація міст України разом з Конгресом місцевих і регіональних влад Ради Європи за підтримки Секретаріату Кабінету Міністрів – https://bit.ly/3Mq5Aba.

  Тож віримо в ЗСУ та підтримуємо і розвиваємо відкрите врядування в Україні!


  Нагадуємо, що Україна вже 11-й рік – активна учасниця міжнародного Партнерства «Відкритий Уряд».

  Ініціатива стала базою для започаткування і розвитку важливих реформ відкритого врядування, таких як:

  відкриті дані;

  розкриття інформації про бенефіціарних власників;

  е-послуги, е-петиції, е-звернення;

  е-системи ProZorro / DoZorro / ProZorro.Sale;

  е-декларування;

  прозорість будівництва (CoST) та видобувних галузей (EITI);

  відкриті публічні фінанси.

  Україна неодноразово визнавалася лідеркою у Партнерстві «Відкритий Уряд». Зокрема, у 2021 році номінована Україною система Прозорро.Продажі на ювілейному саміті Партнерства отримала перше місце премії OGP Awards у регіоні «Європа».


  Тиждень Відкритого Уряду на сайті Open Government Partnership  https://opengovweek.org.