• In English
 • Термінове і комплексне вирішення проблем в енергетиці – це питання національної безпеки, - Ольга Буславець
  Міністерство енергетики та захисту довкілля України, опубліковано 01 травня 2020 року о 21:43

  Термінове і комплексне вирішення проблем в енергетиці – це питання національної безпеки. Про це заявила т.в.о. Міністра енергетики та захисту довкілля Ольга Буславець в ефірі програми «Подробиці» на телеканалі «Інтер» у п'ятницю, 1 травня.

  Вона зазначила, що перший крок, яке зробило Міністерство – це розробка реального енергетичного балансу, який би враховував і зменшення споживання, і включав би можливості для роботи всієї генерації.

  «Було прийнято баланс, який схвалили, в тому числі Володимир Зеленський і Денис Шмигаль. І ми розробили план антикризових заходів, щоб збалансувати енергетичну галузь. Я хочу заспокоїти всіх, що ми не допустимо ніяких віялових відключень. Уряд і Міністерство не допустить, щоб в українців не було світла», - відзначила очільниця Міністерства.

  Також Ольга Буславець пояснила ситуацію із роботою «Енергоатому», відзначивши, що виведення в ремонт атомних блоків є плановою роботою, яка відбувається кожного року.

  «В Україні всього працюють 15 атомних блоків. Взимку здійснюються ремонти 4-5 блоків. Влітку, коли зменшується споживання, ще додатково ремонтуються декілька блоків атомних станцій. Це нормальна практика, коли в цей період працюють 8-10 блоків, адже їх треба обслуговувати для безпечної роботи. Зараз відбудуться ремонти, які, в тому числі, відкладалися останні роки. Саме підприємство «Енергоатом» підтримує відповідну ситуацію», - підкреслила Ольга Буславець.

  Очільниця відомства також звернула увагу, що запропоновані Міністерством кроки у вугільній сфері призведуть до оздоровлення галузі, що дозволить шахтарям вже найближчим часом повернутися до роботи.  

  Коментуючи питання «зеленого тарифу», Ольга Буславець відзначила, що такий тариф дійсно завеликий і наша економіка не може сплачувати таку ціну: «Питання  потрібно було вирішувати ще минулого року. Найближчим часом під головуванням Прем’єр-міністра ми обов’язково зберемо інвесторів і будемо готові заключити меморандум, який потім ляже в основу законопроекту, який буде зменшувати зелений тариф. Ми також плануємо перейти на аукціонну модель роботи в цій сфері, що дасть можливість знизити ціну чистої енергії».