• In English
 • Ситуація в енергосистемі: виробленої електроенергії достатньо для покриття потреб споживачів, через негоду знеструмлено десятки населених пунктів у Дніпропетровській та Запорізькій областях
  Міністерство енергетики України, опубліковано 30 травня 2023 року о 11:07

  Уночі ворог завдав масованого удару БпЛА, зокрема по Київщині. Влучань та пошкоджень об'єктів енергетичної інфраструктури в області не зафіксовано.

  Окупанти продовжують тероризувати прифронтові та прикордонні території. Внаслідок обстрілів у Донецькій області було знеструмлено 6 населених пунктів, без світла також залишилася частина споживачів у Дніпропетровській, Сумській та Харківській областях.
  Через попередні обстріли також залишається без світла частина споживачів у Запорізькій, Херсонській, Чернігівській областях.

  Ремонтні бригади працюють там, де це дозволяє безпекова ситуація.
  Є знеструмлення споживачів через негоду. У Запорізькій області з цієї причини без електропостачання 12 населених пунктів, у Дніпропетровській - 31.

  За добу вдалося повернути світло для 23,8 тис. споживачів.

  Ситуація з генерацією та споживанням електроенергії стабільна та контрольована.
  Виробленої електроенергії достатньо для покриття потреб споживачів. Дефіциту в енергосистемі не спостерігається.

  Минулої доби був комерційний імпорт електроенергії. Він склав до 350 МВт.
  Також був експорт до Польщі - до 200 МВт.

  Щодо ситуації у газовій галузі.

  За добу обсяг газу в українських сховищах зріс на 26 мільйонів кубометрів. Запаси блакитного палива складають понад 9,4 мільярда метрів кубічних.