• In English
 • Ситуація в енергосистемі: через негоду знеструмлювалися споживачі в 4 областях
  Міністерство енергетики України, опубліковано 30 червня 2023 року о 11:46

  Генерація

  З планового ремонту, який відбувається в межах масштабної ремонтної кампанії енергетичних об’єктів, вийшов гідроагрегат однієї з гідроелектростанцій потужністю понад 300 МВт.

  Ремонтна кампанія на об’єктах генерації - теплової, гідро- та атомної - триває. Електроенергії, яку виробляють українські електростанції, повністю достатньо для покриття потреб споживачів. Дефіциту немає.

  Наслідки негоди

  Через негоду та викликані нею технологічні порушення без світла тимчасово залишалися споживачі у Львівській, Рівненській, Кіровоградській областях. У Донецькій області наразі залишаються знеструмленими 4 населених пункти.

  Ситуація у прифронтових областях 

  Триває ворожий терор прифронтових та прикордонних з рф областей. Через обстріли знеструмлено в Донецькій області – 15 населених пунктів, у Запорізькій – 3 населених пункти, у Херсонській – 4 населених пункти. Залишається без світла частина споживачів у Чернігівській, Сумській, Харківській областях.

  Ремонтні бригади енергетиків працюють там, де це дозволяє безпекова ситуація.

  У Херсонській області заживили 2 населених пункти, які були відключені з початку деокупації.

  Наслідки підриву дамби Каховської ГЕС

  Триває фіксація та ліквідація наслідків повені, яка виникла через підрив дамби. У Херсоні заживили 211 споживачів, які були відключені після підтоплення. Залишаються без світла 13,3 тисячі споживачів.
  Енергетики працюють над відновленням електропостачання.

  Ситуація на ЗАЕС

  Фіксується незначне зниження рівня води у ставку-охолоджувачі. Наразі він становить 16,57 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

  Ситуація в регіонах

  Через технологічні порушення вимикалася частина споживачів у Чернігівській області. Ведуться відновлювальні роботи.

  Експорт/імпорт 
  Комерційний експорт та імпорт електроенергії минулої доби не відбувався.