• In English
  • Ситуація в енергосистемі України стабільна, – Руслан Слободян
    Державна інспекція енергетичного нагляду Укрaїни, опубліковано 03 січня 2024 року о 09:55

    Приєднання України до єдиної енергосистеми Європи (ENTSO-Е) дає значні переваги нам, як і іншим державам-учасницям, для забезпечення стабільної роботи. У певні години ми беремо енергію від Європи, у певні години – самі надаємо. Про це зазначив в ефірі національного телемарафону «Єдині новини» голова Держенергонагляду Руслан Слободян.

    Україна протягом однієї доби може у невеликих обсягах здійснювати комерційний імпорт електроенергії згідно з раніше укладеними договорами. Тим більше, що через потепління електроенергія в Європі зараз дешевша. Водночас іноді виникають ситуації, які вимагають аварійної допомоги від сусідніх країн.

    «Днями в енергосистемі Польщі виник значний надлишок електроенергії. Україна прийняла цей надлишок та отримала додатковий обсяг енергії», – повідомив Руслан Слободян.

    Керівник Держенергонагляду також зазначив, що завдяки виведенню одразу декількох блоків українських теплових електростанцій (ТЕС) в резерв за останні дні Україна змогла накопичити вугілля на складах ТЕС та збільшити запас міцності на січень, коли очікувано знизиться температура.

    Руслан Слободян поінформував про готовність енергосистеми до роботи в умовах ворожих атак.

    «Україна посилено підготувалась до викликів і ризиків. Зокрема, здійснено інженерне укріплення ключових об’єктів енергетичної інфраструктури та значно посилено систему протиповітряної оборони для захисту основних енергооб’єктів», – зазначив очільник Держенергонагляду.

    Також він наголосив, що є достатньо фахівців для швидкого відновлення електропостачання. Енергетики країни готові, як і минулого року, у разі потреби залучати аварійно-відновлювальні бригади з усіх областей.

    Нагадаємо, що за координації Міненерго в Україні триває наймасштабніша за всю історію незалежності ремонтна кампанія, у межах якої здійснюється відновлення пошкоджених енергооб’єктів. Енергетикам, попри обстріли та масштабні мінування території, вдається оперативно усувати пошкодження. Це можливо завдяки достатньому аварійному запасу енергообладнання, який сформовано за допомогою гуманітарних поставок іноземних партнерів та в межах Фонду підтримки енергетики України, створеного за ініціативи Міністра енергетики Германа Галущенка та Єврокомісара з питань енергетики Кадрі Сімсон.