• In English
 • Ситуація в енергосистемі станом на 9 липня
  Міністерство енергетики України, опубліковано 09 липня 2024 року о 12:00

  ГЕНЕРАЦІЯ, ПЕРЕДАЧА, СПОЖИВАННЯ

  На поточну добу прогнозується імпорт із Польщі, Словаччини, Румунії, Угорщини та Молдови максимальною потужністю в окремі години 1539 МВт.

  Сьогодні графіки погодинних відключень діятимуть з 0:00 до 24:00. У разі зміни ситуації інформацію буде оновлено.

  В Україні триває спека, тому можливе зростання споживання електроенергії, зокрема через активне використання кондиціонерів. Закликаємо всіх споживати електроенергію ощадливо. Це дає можливість енергетикам утримувати енергосистему більш стабільною.

  Відключень не передбачено для підприємств критичної інфраструктури, а також підприємств, які імпортують 80 % електроенергії для своїх потреб відповідно до урядової постанови.

  Нагадуємо, що основна причина обмежень – атаки ворога на енергетичну інфраструктуру та негативні наслідки цих атак.

  НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВ

  У західному регіоні під час повітряної тривоги відключалась міждержавна високовольтна повітряна лінія. В результаті огляду виявлено сліди перекриття внаслідок ракетного обстрілу.

  У Києві через ракетний обстріл зазнали руйнувань енергетичні об'єкти. Загалом через обстріл було знеструмлено 13 житлових будинків, 6 установ та лікарня “Охматдит”. Споживачів частково заживлено.

  У Донецькій області через бойові дії відключалась кабельна повітряна лінія. Внаслідок цього знеструмились побутові споживачі та власні потреби високовольтної підстанції.

  СТАН МЕРЕЖ

  У Київській області відключалась високовольтна повітряна лінія. Її включили в роботу. Причина відключення – пошкодження на ділянці, яка проходить територією Білорусі (після 24.02.2022 українські енергетики не мають доступу до її обслуговування).

  У Одеській області на одній з високовольтних підстанцій внаслідок технологічних порушень вимикалось обладнання, що призвело до знеструмлення місцевої інфраструктури (очисні споруди). Усіх споживачів заживлено.

  У Закарпатській області з технологічних причин відключались високовольтні повітряні лінії обленерго.

  НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ

  У Донецькій області внаслідок обстрілу шахти знеструмлювалось обладнання. Під землею перебувало 13 працівників. Усіх вивели на поверхню. Постраждалих немає.

  ЗНЕСТРУМЛЕННЯ СПОЖИВАЧІВ

  Внаслідок негоди на ранок залишаються знеструмленими 14 населених пунктів у Донецькій області. Через бойові дії та техпорушення знеструмлено 475 населених пунктів.

  СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС

  Рівень води у ставку-охолоджувачі незначною мірою знизився і становить 15,00 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

  ІМПОРТ/ ЕКСПОРТ

  На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 29 238 МВт*год. Експорт не відбувається та не передбачається.