• In English
 • Ситуація в енергосистемі станом на 7 березня
  Міністерство енергетики України, опубліковано 07 березня 2024 року о 10:04  Оновлено

  Ситуація в енергосистемі на 7 березня: дефіциту електроенергії немає - у резерві 7 одиниць генеруючого обладнання ТЕС; у Сумах через обстріл без газу залишалися понад 200 споживачів.

  ГЕНЕРАЦІЯ

  Дефіциту електроенергії в енергосистемі не спостерігається. В аварійний ремонт короткостроково виводились 3 блоки ТЕС, після усунення зауважень 2 енергоблоки повернуто до роботи, один – переведено в резерв. Також через технічні проблеми в аварійний ремонт виведено гідрогенератор на одній з ГЕС. У резерві - 7 блоків ТЕС та ТЕЦ, які будуть задіяні до роботи у разі потреби. Також планується комерційний імпорт та експорт електроенергії.

  НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВ 

  Після артилерійського обстрілу відключено ПЛ 35 кВ у Запорізькому районі, внаслідок чого знеструмлено підстанції і повітряні лінії, пошкоджені дроти.

  Уламком БПЛА пошкоджено ввідний газопровід низького тиску у м. Суми, від постачання газу було відключено два багатоквартирних будинки, в одній з квартир виникла пожежа. Без газопостачання залишались понад 200 споживачів.

  СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС

  Лінія 330 кВ, що живила ЗАЕС, залишається знеструмленою.

  Рівень води у ставку-охолоджувачі становить 15,54 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

  ІМПОРТ/ ЕКСПОРТ

  На поточну добу прогнозується експорт електроенергії до Польщі, Словаччини, Румунії, Молдови та Угорщини – до 12 655 МВт*год та імпорт – до 221 МВт*год.