• In English
 • Ситуація в енергосистемі станом на 4 квітня
  Міністерство енергетики України, опубліковано 04 квітня 2024 року о 11:03

  На Харківщині застосовуються обмеження для 350 тисяч споживачів електроенергії; Україна надавала аварійну допомогу Польщі 

  ГЕНЕРАЦІЯ, ПЕРЕДАЧА, СПОЖИВАННЯ

  У Харкові минулої доби застосовувалися графіки погодинних відключень – знеструмлювалися близько 100 тисяч абонентів. Також обмеження застосовані сьогодні зранку – у м. Харків та районах області відключено близько 350 тисяч споживачів.

  Також діють обмеження споживання у Криворізькому районі на Дніпропетровщині. В інших областях обмежень не планується. Дефіциту електроенергії не передбачається.

  Минулої доби через надлишок виробітку електроенергії СЕС обмежувалася генерація з відновлюваних джерел енергії сумарною величиною 2373 МВт*год.

  Також Україна здійснювала аварійне постачання електроенергії до Польщі. Сумарна величина переданої електроенергії - 1500 МВт*год.

  Енергосистема України працює стабільно та збалансовано.

  СТАН МЕРЕЖ

  Вчора вдень з технологічних причин вимикалися споживачі у центральній частині Києва – житлові багатоповерхівки та 29 установ на вул. Хрещатик та вул. Богдана Хмельницького. Впродовж години всіх заживили.

  У м. Кривий Ріг учора ввечері через відключення повітряної лінії 150 кВ, що сталося з технологічних причин, знеструмлювався швидкісний трамвай, місцева ТЕЦ, побутові та промислові споживачі. Менш ніж за годину повітряну лінію увімкнули, усіх споживачів заживили.

  НАСЛІДКИ НЕГОДИ

  Через негоду в Україні залишаються знеструмленими 12 населених пунктів – 9 у Чернігівській області та 3 у Житомирській. Енергетики працюють над тим, щоб якнайшвидше повернути світло споживачам.

  СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС

  Рівень води у ставку-охолоджувачі незначною мірою знизився і становить 15,50 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

  ІМПОРТ/ ЕКСПОРТ

  На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 5042 МВт*год. Експорту не передбачається.