• In English
 • Ситуація в енергосистемі станом на 30 серпня
  Міністерство енергетики України, опубліковано 30 серпня 2023 року о 11:50

  Підключено до мережі енергоблок однієї з ТЕС потужністю 150 МВт, через обстріли на Донеччині знеструмлено два міста.

  НАСЛІДКИ НЕГОДИ

  Через негоду у західних областях країни знеструмлено 467 населених пунктів. Більшість із них - на Львівщині. Без світла залишалися 286 тисяч споживачів.

  Також в регіоні зафіксовано зупинку поїздів. Для проведення ремонтних робіт задіяно понад пів тисячі працівників, ремонт мереж триває.

  СИТУАЦІЯ У ПРИФРОНТОВИХ ОБЛАСТЯХ

  Триває ворожий терор прифронтових та прикордонних з рф областей. На Донеччині через обстріл вимикалася лінія 110 кВ, що призвело до знеструмлення міста Покровськ та прилеглих селищ. Без світла залишалися більше 7 тисяч абонентів. Відновлювальні роботи тривають.

  На Харківщині через обстріли пошкоджено газопровід багатоквартирного будинку у місті Куп’янськ, також обстріли призвели до знеструмлення абонентів у Куп’янському та Дворічанському районах.

  Залишається також знеструмленою частина споживачів у Запорізькій, Сумській, Херсонській, Чернігівській областях. Ремонтні бригади працюють там, де це дозволяє безпекова ситуація.

  ГЕНЕРАЦІЯ

  Енергетики продовжують готувати енергосистему до опалювального сезону, який може відбуватися в умовах російських атак. Триває масштабна ремонтна кампанія на об’єктах генерації - теплової, гідро- та атомної.

  НАСЛІДКИ ПІДРИВУ ДАМБИ КАХОВСЬКОЇ ГЕС

  У Херсоні знеструмленими залишаються близько 10 тисяч споживачів. Енергетики працюють над відновленням електропостачання, але ремонтні роботи сповільнені через обстріли.

  СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС

  Фіксується незначне зниження рівня води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС. Наразі він становить 16,08 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

  ЕКСПОРТ/ІМПОРТ

  Комерційний імпорт електроенергії за минулу добу склав 1 638,00 МВт*год. Експорт відсутній.