• In English
 • Ситуація в енергосистемі станом на 3 лютого
  Міністерство енергетики України, опубліковано 03 лютого 2024 року о 10:39

  Ситуація в енергосистемі станом на 3 лютого: в енергосистемі України виник профіцит електроенергії - надлишки передавалися до енергосистеми Польщі; на поточну добу планується експорт електроенергії до Молдови

  ГЕНЕРАЦІЯ ТА СПОЖИВАННЯ

  Вчора вдень в енергосистемі України виник профіцит електроенергії. Надлишки передавалися до енергосистеми Польщі (з 11:00 до 15:00) сумарною величиною постачання 1600 МВт*год.

  У короткострокові ремонти вийшло два блоки ТЕС і один блок ТЕЦ, водночас після закінчення аварійних робіт до мережі під’єднано блок і корпус теплоелектростанцій. У резерві 6 одиниць теплової генерації, які буде задіяно у разі потреби.

  НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВ

  Внаслідок атаки ворожих дронів на підстанції НЕК «Укренерго» у Дніпропетровській області стався вибух - на території виявлено уламки БПЛА. Після повторної атаки на станції виникла пожежа, частково відключилось обладнання. Станом на ранок пожежу локалізовано.

  Також внаслідок нічних обстрілів на Дніпропетровщині було частково знеструмлено обладнання ТЕС. Триває огляд наслідків атаки. Знеструмлювалися споживачі.

  Енергетики працюють над відновленням електропостачання. Однак, враховуючи, що за останній тиждень ворог втретє атакує енергооб’єкти Дніпропетровщини, у Кривому Розі для стабілізації ситуації та проведення відновлювальних робіт енергетики змушені застосовувати графіки аварійних відключень споживачів.

  Вночі були збої у роботі обладнання керування на підстанції 220 кВ у Миколаївській області (без наслідків у роботі підстанції). Обставини з'ясовуються.

  Внаслідок обстрілу стався обрив проводів на опорах на Чернігівщині, були знеструмлення в одному населеному пункті, усіх споживачів підключено до електропостачання.

  CТАН МЕРЕЖ

  З технічних причин відключались лінії 110 кВ на Одещині, знеструмились побутові споживачі у двох населених пунктах, усіх заживлено.

  ІМПОРТ/ ЕКСПОРТ

  На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 9979 МВт*год, також передбачається експорт до Молдови - 810 МВт*год.