• In English
 • Ситуація в енергосистемі станом на 29 травня: енергосистема працює з резервом потужності, дефіцит електроенергії відсутній
  Міністерство енергетики України, опубліковано 29 травня 2023 року о 11:30

  Уночі ворог завдав чергового масованого ракетно-дронового удару по всій території країни. Влучань та пошкоджень об'єктів енергетичної інфраструктури не зафіксовано. 

  Водночас ворог продовжує тероризувати прифронтові та прикордонні з росією території. Внаслідок обстрілів у Донецькій області було знеструмлено 19 населених пунктів, у Запорізькій області – 27 населених пунктів.

  Через попередні обстріли також залишається без світла частина споживачів у Сумській, Запорізькій, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях.
  Ремонтні бригади працюють там, де це дозволяє безпекова ситуація.

  За добу вдалося повернути світло для майже 29 тис. споживачів. Більшість із них – це абоненти у Донецькій та Запорізькій областях.

  Триває масштабна ремонтна кампанія об’єктів генерації та мереж у межах підготовки до нового опалювального сезону.

  В ремонті - атомні енергоблоки, блоки теплової та гідрогенерації. Водночас виробленої електроенергії достатньо для покриття потреб споживачів.

  У денну частину доби (з 10:45 до 16:00 години) були застосовані обмеження відновлюваних джерел енергії для балансування енергосистеми, адже генерація перевищувала споживання.

  Комерційний імпорт електроенергії за минулу добу склав 3,7 млн кВт*год. Також минулої доби відбувався експорт електроенергії до Польщі обсягом 0, 8 млн кВт*год.

  Щодо ситуації у газовій галузі.

  За добу обсяг газу в українських підземних сховищах зріс на 27,1 мільйона кубометрів. Запаси блакитного палива складають понад 9,4 мільярда метрів кубічних.