• In English
 • Ситуація в енергосистемі станом на 18 жовтня
  Міністерство енергетики України, опубліковано 18 жовтня 2023 року о 11:39


  Оновлено

  Ситуація в енергосистемі на 18 жовтня: внаслідок ракетного удару знеструмлені споживачі у Запоріжжі, на Харківщині відновили газопостачання для 1,2 тис. домогосподарств, відключених через обстріл

  НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВ

  Уночі внаслідок ракетного удару по Запоріжжю відключено електропостачання у багатоквартирному будинку, знеструмлено 100 абонентів.

  У Харківській області відновлено газопостачання для 1,2 тис. домогосподарств, які залишилися без газу внаслідок обстрілу газорозподільних станцій (ГРС). Залишаються без газопостачання майже 800 домогосподарств. Тривають аварійно-відновлювальні роботи.

  СИТУАЦІЯ У ПРИФРОНТОВИХ ОБЛАСТЯХ

  Окупанти продовжують тероризувати прифронтові та прикордонні з рф території. Через обстріли на Донеччині знеструмлювалися понад 5 тис. споживачів, на Дніпропетровщині – 1,5 тисячі. Також без світла залишається частина споживачів у Запорізькій, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях.

  Ремонтні бригади працюють там, де це дозволяє безпекова ситуація.

  Загалом за добу енергетики заживили 16,7 тисячі споживачів. Більшість із них – це абоненти в Харківській та Донецькій областях.

  ГЕНЕРАЦІЯ

  Електроенергії, яку виробляють українські електростанції, цілком достатньо для забезпечення потреб споживачів.

  Енергетики продовжують готувати енергосистему до опалювального сезону, який буде відбуватися в умовах російських атак. Триває масштабна ремонтна кампанія на об’єктах генерації – теплової, гідро- та атомної.

  НАСЛІДКИ ПІДРИВУ ДАМБИ КАХОВСЬКОЇ ГЕС

  У Херсоні через підтоплення залишаються знеструмленими 1,5 тис. споживачів. Енергетики працюють над відновленням електропостачання, але ремонтні роботи сповільнені через обстріли.

  СИТУАЦІЯ У РЕГІОНАХ

  У Львівській області через технічні порушення роботи на газорозподільному пункті припинено газопостачання для 285 житлових будинків. Ведуться відновлювальні роботи.

  СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС

  Фіксується незначне зниження рівня води у ставку-охолоджувачі. Наразі він становить 15,71 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

  ЕКСПОРТ/ІМПОРТ

  Комерційний імпорт електроенергії за минулу добу склав 10 МВт*год. Експорт до Словаччини та Молдови – 3 914 МВт*год.

  -